Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Maarja medal piiskop Philippe Jourdanile

24.09.2008 | | Rubriik: Uudised

Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse nõukogu otsustas anda Maarja medali ja koguduse 2008. aasta kultuuripreemia Rooma-Katoliku Kiriku piiskopile Eestis Philippe Jourdanile (pildil), märkimaks tema suurt panust Eesti oikumeeniliste sidemete tugevdamisel, arvukaid esinemisi konverentsidel ja ajakirjanduses kristlike väärtuste selgitamisel ning osalemist Toomkiriku ettevõtmistes ja pidulikel jumalateenistustel.
Maarja medali pidulik üleandmine toimub pühapäeval, 5. oktoobril kell 10 algaval jumalateenistusel, kus jutlustab piiskop Jourdan. Jumalateenistusel osaleb peapiiskop Andres Põder ja laulab Laudate Dominum.
Philippe Jean-Charles Jourdan (48) on katoliku kiriku preestriks pühitsetud 1988. aastal, 1996. aastast teenib Eesti katoliku kirikut, piiskopiks pühitsetud 2005. aastal. Kõneldes vabalt eesti keelt ning omades võimet esitada lihtsalt ja selgelt sügavaid usu ning moraali küsimusi, on ta nõutud esinejaks kõige mitmekesisematel foorumitel.

Tiiu Pikkur

6 kommentaari artiklile “Maarja medal piiskop Philippe Jourdanile”

  1. Anonüümne ütleb:

    lugege Opus Dei sisevaadet: http://opsisewaade.blogspot.com/

  2. Julius Kört ütleb:

    Katoliku sekt Eestis ja selle pea väärib Maarja medalit, sest ta on meid vallutanud ja meie maa nimetanud meilt küsimata Maarjamaaks,selle kiriku järeltulija väärib tõesti Jeesuse emmekese madalit

  3. Anonüümne ütleb:

    Opus Deile kuulub Santander Bank! Ja niisuguse firma esindajale annab Toomkogudus medali ja preemia!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)