Esileht » Uudis » Uudised »

Maarja-Magdaleenas on põhjust rõõmustad

19.01.2011 | | Rubriik: Uudised

Maarja-Magdaleena koguduse pastoraat on saanud uue plekk-katuse. Aivo Prükk
Aasta eelviimasel päeval kirjutati Tartu praostkonna väikeses koguduses alla lõppaktile, millega kogudus võttis vastu pastoraadi katusetööd.

Maarja-Magdaleena koguduse 19. sajandi lõpus või 20. alguses ehitatud pastoraadi vana eterniitkatus oli oma aja ära teeninud ja alates juulist hakati hoonele uut katust panema. Iga päev oli kogudust teeniva diakoni Aivo Prüki sõnul pastoraadis kuulda kopsimist, saagimist ja kõiksugu muud ehitustööde juurde kuuluvat «muusikat».
Eemaldati vana katusekate ja roovitus, paigaldati uus ja soojustati katus seestpoolt. Sellega muutus maja soojapidavaks. Koguduse jaoks on oluline, et nüüd tekkis eeldus ehitada katuse alla lisaruumid.
Tööde maksumuseks kujunes 1,1 miljonit krooni ja seda finantseeriti Euroopa Liidu meetmest. Samal ajal aasta varem valmis kirikule uus katus. Nüüd järgiti pastoraadi katust ehitades sama skeemi: projekti juhtis Aivo Prüki sõber ja kursusekaaslane Tartu teoloogia akadeemia päevilt, Võnnu koguduse õpetaja Urmas Paju. Ehitas ehitusfirma Tanel, mida juhib Tanel Kaur.  
Pastoraat tagastati kogudusele aastal 2000, jaanuarist ülestõusmispühadeni peetakse seal jumalateenistusi. Pastoraadis paikneb ka kantselei, kuid kooriharjutused ja lastetöö on praegu soiku jäänud. Peamine osa 350ruutmeetrisest hoonest on vallale renditud, ruume kasutavad raamatukogu ja rahvamaja.
Viimastel aastatel on kogudus ja hingekarjane seisnud hea, et kirik päästa hädaohtlikust seisukorrast, kuid veelgi olulisem on tuua inimesed kiriku juurde. «Koguduse ja kiriku ülesanne on inimesi meeleparandusele kutsuda. Igal ajal ja ajastul on kiriku sõnum inimestele, et nad ei ole üksi, vaid Jumal hoolib neist ja kutsub neid hoolima enesest ja kaasinimesest,» on öelnud Prükk.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)