Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Maarja kiriku tagastamise küsimus jõuab volikokku

12.11.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Tartu linnavalitsus esitab tõenäoliselt oma teisipäevasel istungil linnavolikogule otsuse eelnõu linnavara tasuta võõrandamiseks, millega tagastataks seni spordihoonena maaülikooli kasutuses olev Pepleri 1A kinnistu Maarja kogudusele.

Eesti Maaülikooli ja Tartu linna vahel sõlmiti kinnistute Pepleri 1 ja Pepleri 1A tasuta võõrandamise leping 13. oktoobril 2008 ning Tartu linn on nüüdseks nimetatud kinnistute omanik.

Volikokku saadetava linnavalitsuse eelnõu kohaselt võõrandab Tartu linn tasuta Pepleri 1A kinnistu Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Tartu Maarja kogudusele tingimusel, et kirik taastab kirikuhoone ja kannab kõik kulud, mis on seotud Pepleri 1 kinnistule jääva spordihoone lammutamisega ning Pepleri 1A kirikuhoone tehnosüsteemide ümberehitamisega.

Kinnistul Pepleri 1A asub kinnismälestisena Tartu Maarja kiriku hoone, mis valmis 1842. aastal G.F.W.Geisti projekti järgi. Kirik põles 1941. aastal, 1961 ehitati kirik võimlaks arhitekt I. Kalmeti projekti alusel ning hoonele rajati ka juurdeehitis.

Uue kava kohaselt taastab kogudus Pepleri 1A kinnistule jääva kirikuhoone, 1961. aastal rajatud juurdeehitis aga lammutatakse ning selle asemele soovib linn ehitada lasteaia.

Kirikuhoone tagastamise protsess sai alguse 28. detsembril 2005, mil Eesti Maaülikooli ja Tartu linna vahel sõlmiti ühiste kavatsuste protokoll, millega linn ja maaülikool väljendasid soovi kogudusehoone õigusjärgsele omanikule tagastada.

Maarja koguduse õpetaja Peeter Paenurm on varem Postimehele kinnitanud, et kogudus soovib kirikuhoone kindlasti üles ehitada.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)