Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Maalidega suvest sügisesse

17.10.2012 | | Rubriik: Teated

Tartu linnaraamatukogu IV korrusel (Kompanii 3/5) on 10. oktoobrist 10. novembrini Liive Koppeli õlimaalide näitus «Sammuke lähemale».
Kunstnik on näitusetööde valmimise kohta kirjutanud: «Igale inimlapsele on antud mingi and, mõnele koguni mitu. And on kui seeme, mida ei saa peos hoida. Ta peab vilja kandma. Seeme pürgib üheaegselt kahes suunas: maasse, et juurduda, õhku, et õitseda. Mõlemad kasvusuunad on vajalikud.
Olen aastakümneid imetlenud looduse ilu ja mulle antud anni läbi püüdnud seda ka jäädvustada, samas mõistnud, et ei ole täiuslikumat allikat, millest õppida, kui seda on elav loodus. See ongi saanud minu olemise õigustuseks ja elamise sisuks.
Minu astumised ajas on veenvalt tõestanud, et Jumala looming, nii floora kui fauna, on aegumatu ning annab lõputult võimalusi selle nautimiseks ning järeleaimamiseks.
Maalijana ei saa ma pintsli ja värvide abil edasi anda sirelite lõhna, rohutirtsude sirinat, vihma sabinat, lehtede värelust… Küll aga saan ma luua oma nägemuse sellest võrratust ilust ja rikkusest, mida pakub Jumala loodud maailm.
Selle näitusega olen astunud suvest sügisesse, lähemale viljade küpsemisele ja küpsetele viljadele. Uskudes, et igavik mõtestab meie elu sisu, on astutud ka sammuke lähemale sellel teel.»

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)