Esileht » Online » Online artiklid »

Maakonnas napib kirikuõpetajaid

21.12.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Jõulude ajal tuleb ja advendipühapäevadel oli neil kirikuõpetajatel, kes mitut kogudust teenivad, vaja leida ajaline kompomiss või asendaja. Rene Reinsoo, Veiko Vihuri, Anti Toplaan, Hannes Nelis jt. teenivad mitut kogudust. Kihelkonna, Mustjala ja Kärla kirikuõpetaja Rene Reinsoo hinnangul oleks eriti nüüd, kui Urmo Saks otsustas uuest aastast Soome kolida, kirikuõpetajaid juurde vaja.

"Kuna minu põhitöökoht on Kihelkonna kogudus, siis on selge, et tavaliselt olen ma pühapäeviti ja suuremate pühade ajal Kihelkonna kirikus. Edasi oleme vaadanud võimalikke sobilikke kellaaegu. Kihelkonnal on traditsiooniliselt jõuluõhtu ja vana-aastaõhtu jumalateenistused olnud kell 16 ja Kärla kirikus kell 14. Olen Mustjalas pakkunud välja, et mina jõuaksin sinna kas kell 12 või kell 18, aga need ajad on kohalike jaoks kas liiga vara või hilja. Mustjala inimestele on meeldinud kell 15 ja päris mitu aastat olen palunud Katrin Keso-Varesel pidada Mustjalas jõuluõhtu jumalateenistus. Kõige rohkem olengi palunud koguduste teenimisel appi Katrinit ja ka oma isa Elmar Reinsood. Olen neile mõlemale väga tänulik abi ja vastutuleku eest."

Eile, neljandal advendil, oli Rene Reinsoo kell 11 ise Mustjalas ja tema isa pidas Kihelkonna kirikus jumalateenistust. Kärla kirikusse jõudis ta eile pärastlõunaks. "Peale Kärla kirikut oli hea võimalus koos Kärla külakooriga jagada head jõulusõnumit nii sõnas kui laulus Kogula eakate kodus," rõõmustas Rene Reinsoo eile õhtul.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)