Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Maailmapäeval maailma keskel

06.10.2006 | | Rubriik: Kultuurielu

Misjonikeskus osales 16. septembril Tallinnas Tammsaare pargis kogupereüritusel Maailmapäev, mille eesmärk oli tõsta Eesti avalikkuse teadlikkust rahvusvahelisel tasandil tehtud arengukokkulepetest.

Sarnane üritus korraldati teist aastat kodanikeühenduste avatud foorumi Arengukoostöö Ümarlaud, MTÜ Eesti Euroopa Liikumise ja Eesti Välisministeeriumi poolt.
Võimalustest ja vajadustest teadlikuks
Suurtes välitelkides tutvustasid oma tegevust AIESEC Eesti, Amnesty International Eesti, Avatud Eesti Fond, Eesti Euroopa Liikumine, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus, Eesti Naiskoolituskeskus, Eesti Punane Rist, Eesti Roheline Liikumine, Eesti ÜRO Assotsiatsioon, GLEN programm, Tallinna noorte infokeskus, Tervise Arengu Instituut, Peipsi Koostöökeskus, Päästeamet, UNICEF, Valgevene toetusgrupp, Ühiskonnaõpetajate Selts, Põhjamaade Nõukogu ning välisriikide saatkonnad.
«2004. aasta avaliku arvamuse uuringust selgub, et vaid 6% Eesti inimestest on teadlikud arengukoostööst ja sellega aktiivselt seotud,» kommenteeris ürituse peakorraldaja Marje Pihlak. «Meie eesmärk on olukorda muuta, pakkudes arengukoostöö kohta üldist infot, praktilisi näiteid ja soovitusi.»
Esmakordselt Maailmapäevale kutsutud Misjonikeskuselegi tundus kutse algul üllatav. «Me pole harjunud mõtlema, et oleme oma koolitusprogrammidega maailmahariduse vallas aktiivsed tegijad, nagu väljendasid ürituse korraldajad,» märkis tunnustusest julgustust saanud Misjonikeskuse peasekretäri kt Tiina Võsu. Sihiteadlike inimestega erinevatelt tegevusaladelt kõrvuti seistes võis tajuda, kui tähtis on olla ustav piskus, mis igaühe kätte on usaldatud.
Kristlaste sõnum
Misjonikeskuse väljapanek keskendus nii Eesti 200aastasele misjoniajaloole kui ka tänaste misjonäride Rael Leedjärve tööle Keenias aidsi-orbudega ning Anu Väliaho ja Liliann Keskineni tööle Venemaal.
Anu Väliaho osales üritusel isiklikult, veel olid Tammsaare pargis oma tööd tutvustamas ning teistega tutvumas Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru, Tiina Võsu ning misjonisekretärid Sirje Aavik, Annika Kilgi ning Piret Riim. Stendid, powerpoint-esitlused ning trükised kõnelesid lisaks piiritletud töölõikudele ka kristlusest üldisemalt.
Ajakirja M-failid vastu suurenes huvi eriti pärast näidisnumbri avamist misjonär Anne Tuovineni artikli «Kuidas mõista moslemit» kohalt. Kinnitust leidis tõdemus, et muu maailmaga kontakti saavutamiseks ei piisa pelgalt enda seisukohtade ülesloetlemisest, vaid kasuks tuleb avatus ja soov kuulata ning mõista teistsugust.
Samas saab kristlase ühiskondlik aktiivsus tõusta ainult ühelt vundamendilt, Jumala sõnast, ning selle levitamine on meie esmane ülesanne.
Ennelõunast õhtuni väldanud Maailmapäeva külastas ligikaudu 10 000 inimest. Korraldajate sõnul näitas suur huvi, et sarnaseid, laias maailmas tavalisi üritusi tasub korraldada edaspidigi. Päev võeti kokku tõdemusega: Eesti on juba küllalt heal järjel, et omakorda aidata neid, kes veel rohkem tuge vajavad.
Piret Riim

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)