Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Maailmakuulus Oslo gospelkoor annab kontserdi Tallinnas

04.05.2007 | | Rubriik: Kultuurielu

Maailma tunnustatumaid ja professionaalsemaid gospelmuusika esitajaid – Oslo gospelkoor annab 26. mail Tallinna Kaarli kirikus eksklusiivse kontserdi.

Esmakordselt Eestit külastav kollektiiv on üks enim müünud esinejaid maailmas ning oodatud külaline kontserdilavadel.

Kontserdi korraldaja, muusikaühingu Crescendo kunstilise juhi Lehari Kausteli sõnul on Oslo gospelkoori kontsert Eestis tähelepanuväärne sündmus, sest taolisi professionaale on siin väga harva näha. «Oslo gospelkoor on võitnud neli kuldplaati ja ühe plaatinaplaadi ning müünud üle miljoni helikandja,» lisas Kaustel.

Kontserdil teeb spetsiaalse programmiga kaasa Dave Benton, kes on ka varem osalenud erilaadsetes gospelprojektides. «Ootan suure põnevusega Oslo koori, sest väga harva saab Eesti artist esineda koos taolise kõrgel

professionaalsel tasemel kooriga oma kodumaal,» ütles Dave Benton.

Dirigent on Tore Aas, kes on ka koori põhiline helilooja. Koori repertuaari kuulub lugusid nii dirigendilt kui ka traditsioonilisi ning kõigile tuntud ameerika gospellaule.

Tegevust alustati 1988. aastal ning kiiresti koguti tuntust kõikjal maailmas. Koori liikmed on enamjaolt Norra kirikukooride parimad lauljad, kes on kollektiivi pääsemiseks läbinud väga tiheda konkursi.

Astrid Raja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)