Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ma olin võõras, aga Sa võtsid mind vastu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

1. märtsil oli ülemaailmne palvepäev.

Ligi 180 riigi kristlased pöördusid Jumala poole Prantsusmaa naiste loodud palvetega teemal «Ma olin võõras, aga Sa võtsid mind vastu». Palvepäeva oikumeeniline jumalateenistus peeti ka Tallinna Peeteli kirikus. Jutlustas õpetaja Avo Üprus, laulis Tallinna oikumeeniline naiskoor Marika Kahari, Aivi Otsniku ja Urve Pihlaku juhatusel. Orelit mängis Marika Kahar. Palveid lugesid erinevate konfessioonide naised.
Palvepäeva Eesti koordinaatorite Pille Mägila ja Katrin Oidjärve sõnul on see päev eriline, sest ühtesid ja samu palveid loetakse üle maailma ühel päeval. Tõsi küll, eri ajavööndites erineval ajal. Kuid ühel päeval mõtlevad maailma kristlased ühe maa naistele, sel aastal siis üle hulga aja Euroopa riigi Prantsusmaa naistele. Möödunud aasta palved panid kokku Malaisia naised. «Põhiline ongi see, et palvusi peetakse sama teksti alusel oikumeenilistel teenistustel üle maailma. Võiks ju öelda, et 24 tunni jooksul, kui ühes kohas on lõppenud, siis teises alles algab,» rääkis Pille Mägila.
Märtsikuu esimesel reedel tähistatav ülemaailmne palvepäev (varasemalt naiste palvepäev) on alguse saanud 1870. aastal USAs. Ülemaailmset palvepäeva korraldab Ameerika kristlike naiste liikumine World Day of Prayer.
Igal aastal on oma teema ja palved koostavad ühe riigi naised. Palvete tekstid saadetakse juba aasta varem laiali. Eestis on palvepäeva  tähistatud erinevates kirikutes ja kogudustes alates 1995. aastast. Kas kunagi jõuab kätte ka Eesti kord palveid koostada, seda pole veel teada.
Jumalateenistusel esinenud naiskoori lauljad on peamiselt Tallinna Jaani, Kaarli ja Oleviste naiskoorist. Koor võib sel aastal tähistada juba oma kahekümnendat sünnipäeva. Seda tähtpäeva silmas pidades õnnitleti ka koori ja tema dirigente. Aastapäevakontsert toimub sügisel.
Tiiu Pikkur