Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Luterliku Maailmaliidu presidendi piiskop Mark S. Hansoni jõulutervitus

22.12.2008 | | Rubriik: Online artiklid

«Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel» (Jh 1:14).
Elama – kodus olema. Olla kodus, kindlas ja rahumeelses paigas – seda lootust kannavad endas kõik inimesed. Mõnikord on aga keeruline seda teostada. Kibe ja halastamatu reaalsus seisab ähvardavana silmapiiril nagu tinane pilv. Ikka veel esineb vaesust ja sellega kaasnevaid haigusi. Jõhker vägivald võib meid tabada kõikjal, nii rahvusvahelistel üritustel kui kohalikel kogunemistel. Igas selle maailma osas igatseb inimkond eluaseme järele, paiga järele, mis on täidetud rõõmu, rahu ja lootusega.
Jõulud toovad teile ja kõigile inimestele hea sõnumi suurest rõõmust: meie igatsus saab täidetud. Jumal on tulnud, et elada Jeesuses teie seas. Selle inimese, meie venna elu läbi asus Jumal inimkonna ajaloolaval elama maailma, kus elate ka teie ja mina. Sõimest kuni ristini oli Tema elu Jumala poolt tõotatud armu täitmine – kõigi pattude andeksand, rõhutute vabanemine, lootus leida oma koht Jumala südames.
See elu – inimliku kogemuse sügavuses lihaks saanud Jumala sõna – on Jumala suursugususe kehastus. Selle inimeseks saanud suursugususe hele sära on nagu valgus, mis täidab külma ja ohtliku paiga soojuse ja headusega. Ja isegi kui elu viib meid eemale meie armsast lapsepõlvemaast ja me kaotame sideme kodupaigaga ning meid pagendatakse, järgib meid see valgus kõikjal ning Jumal leiab meid üles ja jagab meiega oma elu.
Laulgem nüüd ja olgem rõõmsad, te kristlased!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)