Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

24.10.2012 | | Rubriik: Uudised

Muinsuskaitseamet jagas tunnustust
19. aastapäeva tähistades tunnustas ning tänas amet möödunud aasta parimaid koostööpartnereid. Kokku tõsteti esile 52 projekti.
Teiste hulgas tunnustati osaühingut Rändmeister (Juhan Kilumets) sihikindla tegevuse eest Väike-Maar­ja kiriku tornikiivri (fotol) taastamisel; Mihkli Miikaeli kogudust (juhatuse esimees Silvi Lootsmann) pastoraadi talli-tõllakuuri ning Mihkli kiriku katuse restaureerimistööde korraldamise eest ning eduka koostöö eest erinevate fondidega rahaliste vahendite leidmiseks restaureerimistööde tegemiseks; Õie Alti (Ilumäe koguduse juhatuse esimees) tänuväärse tegevuse eest Ilumäe kabeli kui kultuuripärandi hoidmisel ja korrastamisel ning Pille-Riin Pregel Kalmust (Pilistvere kogudus) tänuväärse tegevuse eest rahastamisvõimaluste leidmisel kultuurimälestiste hooldamiseks ja korrastamiseks.

Kristliku kultuuri festival
Rahvusvaheline kristliku kultuuri festival Trialogos («Vabadus ja vastutus harmoonia otsinguil») toimub 25.–29. oktoobril Püha Katariina kirikus Tallinnas Vene tänavas. Loengud tõlgitakse inglise ja vene keelde.
Initsiatiivgrupp on teatanud, et festivali näol on tegemist ilmikute püüdlusega luua kultuurilise dialoogi foorum, mis on avatud nii katoliiklastele, ortodoksidele, protestantidele kui ka teistele. Eesmärgiks on töötada kiriku ühtsuse ning kristliku kultuuri taaselustamise ja edendamise eest.

Vikerraadios hingedeajal
Eesti rahvakalendri järgi on oktoobri lõpp ja november hingedeaeg. Vikerraadiost kuuleb päeva hämardumise ajal kell 16.50 esmaspäevast neljapäevani (korduvad öösel) eesti rahva hirmu- ja õudusjutte, mida loeb ette näitleja Helene Vannari.
Rahvajutud on pärit Mall Hiiemäe koostatud kogumikust «Emand kaseladvas».

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)