Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

10.10.2012 | | Rubriik: Uudised

Talgupäev Tartu Maarja koguduses
Kogudusemaja juurde Õpetaja tänaval kogunes laupäeval rõõmus seltskond, kes on harjunud suuremaid töid talgutena tegema.
Mänguväljakut kogudusemaja kõrval hoitakse korras ikka oma jõududega, seekord aitas ka Tartu linnavalitsus, tõi lastele koorma liiva. Esmalt said lapsed liivast suure kiriku ehitada, ristiga kaunistada, siis kandsid isad selle laiali.
«Samal päeval tehti kogudusemajas suurpuhastus, tühjaks tassiti risu täis kelder, koguduseliige Imre tellis oma kulul konteineri,» rääkis juhatuse esimees Lea Saar.

«Teeme koos!» tõmbas otsad kokku
Konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talitus on lõpetamas kolmeaastast projekti «Teeme koos!».
Algas see diakooniatöö arendusjuhtide koolitusega, kuhu tulid mitmed pikaajalised töötud, aga ka aktiivsed koguduseliikmed. Finantseeris Euroopa Sotsiaalfond läbi rakendusasutuse SA Innove. Loodi 11 ettevõtet ja ligi 30 arendus-koolitusjuhi töökohta pooleks aastaks.
Koolitati veel üle 150 töötu, neist naasis tööellu 118. Arendusjuhid käivitasid huvitavaid uusi projekte: taaskasutuskeskus, psüühikahäiretega inimeste tugigrupp, muinasjutuvestjate külaskäigud lasteasutustesse, tugiisikuteenus vanglast vabanenutele.

Naiste sügispäev Keilas
6. oktoobril toimus Keilas EEKBKLi naiste sügispäev, mille ühe ettekande teema oli ka peateema «Nüüd on minu aeg».
Arutati ühiselt, kuidas rääkida Jumalast nii, et inimesed mõistaksid ja usuksid ning et see tooks Jumalale au. Vahetati kogemusi, millal inimesed tahavad rääkida Jumalast ja kuidas saaks naised oma rolli tunnetades olla toeks inimesele, kes on üksi.
Tehti ka organisatoorne muudatus – Karin Raja, kes on liidu naistööd juhtinud kaheksa aastat, andis juhitöö üle Talvi Heldele.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)