Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Diakooniast ja tööst Räpinas

Räpina koguduses on teoksil hulk ettevõtmisi, et inimesi enam toetada ja oma elu mõtestada. Neljapäeviti saab kokku kristliku meditatsiooni rühm, mida juhendavad Kristiina ja Urmas Nagel (fotol), 14. aprillist alustab leinarühm neile, kes kaotanud lähedase inimese. Juhendajateks religioonipsühholoogia doktorant Kristel Põder ning koguduse õpetaja Urmas Nagel. 10. aprillil peeti oikumeenilist seminari diakooniatöö võimalustest, ettekannetega esinesid Avo Üprus, Ingmar Kurg ja Urmas Paju.
Igal laupäeval kell 10 oodatakse abilisi talgutöödele vana pastoraadi juurde, seal tehakse ettevalmistusi maakütte paigaldamiseks.
Neljapäeviti toimuvad leeritunnid, kus käivad noored sõidavad juuli lõpus Taani noortefestivalile.


Kunstisündmused Nigulistes
9. aprillil toimus Niguliste muuseumis «Eesti kirikute sisustuse» sarja kolmanda köite, Kaalu Kirme raamatu «Kirikuhõbe uusajast tänapäevani» esitlus.
16. sajandil toimusid murrangulised sündmused nii usuelus kui ka kunstis: võeti vastu protestantism ja lihtsustati usutalitusi, mille tulemusena kadusid pühakodadest mitmed varasemad kirikuriistad. Taandus seni valitsenud gooti stiil, mis asendus renessansi ja peatselt väga laialdaselt levinud barokiga.
Uusajal muutus kohustuslikuks hõbeesemete märgistamine, mis võimaldab eristada üksikute meistrite laadi. Tallinna ülikooli emeriitprofessori Kaalu Kirme rikkalikult illustreeritud teos koosneb sissejuhatavast osast, sakraalhõbeda arenguloost läbi viie sajandi ja esemete valikkataloogist.
12. aprillil on Nigulistes loengusarja «Pühakud» viimane loeng, kus Merike Kurisoo räägib apostlitest ja evangelistidest ning nende austamisest kristlikus kunstis.