Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.02.2012 | | Rubriik: Uudised


Ajakirjanikel uus õppehoone

Tartus Toomemäel on endisest naistekliinikust (Lossi 36) saanud Tartu ülikooli sotsiaal- ja haridusteaduskonna õppehoone. Ümberehitamiseks ja sisustamiseks kulus ülikoolil ligi 4,2 miljonit eurot.
Ligi 4800ruutmeetrisesse õppehoonesse kolisid seni peahoones asunud ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituut, riigiteaduste instituut, sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituut ning Euroopa kolledž. Majas on 12 auditooriumi ja viis seminariruumi, lisaks tipptasemel varustusega raadio- ning telestuudio.
Akadeemilise ajakirjandusõpetuse algus ülikoolis ulatub aastasse 1954. Pildil ajakirjanike koolitusele aluse pannud prof Juhan Peegli auditoorium.

Pidustused Helsingi toomkirikus
Helsingi toomkirik tähistas 8.–15. veebruarini kulgeva pidunädalaga kiriku ehitamise 160. aastapäeva. Üks Helsingi tuntumaid sümboleid – Carl Ludvig Engeli projekteeritud valget ja halli värvi sammastega kirik – asub Senati väljaku ääres. Kirik pühitseti 1852. aastal ja nimetati keiser Nikolai I ja püha Nikolause järgi Nikolai kirikuks.
Aastapäeva tähistati missade, kontsertide ja loengutega. Täna õhtul annab kontserdi toomkiriku poistekoor Cantores Minores. Aastapäevapidustustest võttis osa ka Tallinna toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma.


Head lugemist Teekäijast

Selle aasta esimene Teekäija, mida annab välja baptistide koguduste liit, võtab pikemalt kirjutada Tarmo Toomist ja tema perest. Märkimisväärne on see, et Ameerika katoliku ülikoolis töötav prof Toom on kolm aastat aidanud kaasa Wa­shingtoni ja Baltimore’i eesti luteri koguduste teenimisel. Intervjuu ajakirjale on andnud ka Toomas Paul ning mitmed inimesed jagavad oma usule tulemise kogemusi.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)