Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.02.2012 | | Rubriik: Uudised


Aastaauhind Peterburi Jaani kiriku sisearhitektile

Eesti Kultuurkapitali aastapreemia saajate seas oli ka sisearhitekt ja disainer Juta Lember (fotol, 68), kelle tehtud on Peterburi Jaani kiriku sisekujundus. Heledates toonides kirikuruum mõjub koduselt ja soojalt. Lemberi puhul hinnati aastapreemia andmisel vaimselt ja arhitektuurselt nõudliku ruumitüübi meisterlikku ja kaasaegset käsitlust ning aastatepikkust säravat ja mitmekesist loometööd. Juta Lember on Eesti kunstiakadeemia õppejõud. Tema kujundatud on ka näiteks presidendi kantselei ja Viimsi mõisa valitsejamaja.


Eesti keeles ilmus patriarh Kirilli raamat õigeusust 

Tallinna Vene kultuurikeskuses esitleti 1. veebruaril Moskva ja kogu Venemaa patriarhi Kirilli (fotol) raamatu «Hingekarjase sõna. Jumal ja inimene. Päästmislugu. Vestlused õigeusust» eestikeelset väljaannet. Teos ilmus vene keeles 2004. aastal. Raamatu ilmumisega eesti keeles tähistas Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik patriarh Kirilli ametisse pühitsemise kolmandat aastapäeva. 

Lääne praostkonna vaimulikud kohtusid
2. veebruari kogunemine oli korraline. Praostkonna 16 koguduse esindajad esinesid sõnalise aruandega oma piirkonnas toimunust, kõneldi murekohtadest ja rõõmu pakkuvast. Kokku joonistuv pilt ühtib paljuski EELK üldise kuvandiga, kus aruandeperioodil torkab silma liikmeannetuste vähenemine. Praost Tiit Salumäe kiitis praostkonna vaimulikke, kes suutsid aruanded määratud tähtajaks esitada. Paeluva teemana vaeti võimalust personifitseerida kõik kogudustele tehtavad annetused, mis võimaldaks saada täpsema ülevaate annetuste allikatest. 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)