Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

11.01.2012 | | Rubriik: Uudised

Välisministeerium jagas kultuuripreemiaid

Välisminister Urmas Paet andis reedel välisministeeriumis üle kultuuripreemiad.
Preemiatega tunnustati loomeinimesi, kes on Eestit kultuuri kaudu rahvusvaheliselt tutvustanud. Kultuuripreemia laureaadid on Aivar Mäe (fotol) ning XI noorte laulu- ja tantsupeo «Maa ja ilm» loovmeeskonda kuulunud Veronika Portsmuth, Märt Agu ja Raul Talmar. 
Aivar Mäed tunnustatakse Eesti kultuuripärandi taastamise eest. Aivar Mäe eestvõttel ehitati üles Peterburi Jaani kirik, mis taaspühitseti 20. veebruaril 2011. Välisministeeriumi 2010. aasta kultuuripreemia said Arvo Pärt, Tõnu Kaljuste ja Tiina Lokk ning 2009. aastal Imbi Paju ja Tiit Ojasoo.

Aasta tegijad

Portaal pulmad.ee koostab juba viiendat aastat edetabelit. Parimate pulmaisade, lilleseadjate, peokohtade ja perekonnaseisuametnike kõrval valitakse ka kirikuõpetajaid. Portaali spetsiifikat silmas pidades on need ilmselt pastorid, kes laulatustalitusi toimetavad.
2011. aastal tunnistati hääletuse tulemusena aasta tegijaiks kirikuõpetajad Olavi Ilumets (metodisti kirik), Jaak Aus, Anti Toplaan ja Ove Sander. 2010 ja 2009 on portaalis kirikuõpetajana aasta tegija tiitlit hoidnud Joel Luhamets. Aastal 2008 on tiitliga pärjatud Jaan Tammsalu ja 2007 tema kõrval võrdsena Tiit Salumäe. Veel on nominentidena eelnevatel aastatel nimetatud Mihkel Kukke ja Kalle Mesilat.

Kolga-Jaani koguduse info internetis
Koguduse õpetaja Peeter Parts rõõmustab, sest tema lähedased, eelkõige abikaasa Aire, on aidanud luua kogudusele uue veebilehe, mille vahendusel võiks oodata ka koguduseelu elavnemist.
Kodulehe leiab aadressil http://kolgajaanikogudus.wordpress.com, kuid loodetakse leheküljele pääsuks luua viide ka üldkiriku kodulehele. Lehelt leiab teateid koguduses toimuvast, pilte, võimalik on edastada kommentaare. 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)