Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

29.05.2013 | | Rubriik: Uudised

villem reimanÜhe ausamba aastapäev
Kolga-Jaani kogudus on tänulik oma kunagisele õpetajale, eestluse idee väärikale kandjale Villem Reimanile (1861–1917), kes teenis kogudust peaaegu 30 aastat kuni oma varajase surmani. 29. mail 1988 avati muinsuskaitse seltsi eestvõttel kiriku ees, kus kunagi seisis vabadussõja monument, Villem Reimani ausammas (fotol). Ausamba autor on skulptor Villu Jaanisoo.
2. juunil tähistavad kogudus, vallavalitsus, Villem Reimani kolleegium ja rahvamaja ausamba püstitamise 25. aastapäeva. Päev algab jumalateenistusega kell 14, järgneb kõne ausamba juures ja kõnekoosolek rahvamajas, kus tutvustatakse Helmi Reiman-Neggo raamatut «Kolm suurt õnne». Laulab segakoor Jaaniko, näitering annab etenduse «Laip sahvris».

 

 

usuaasta2vHarju-Madisel algavad vestlusõhtud
Koguduse õpetaja Joel Siim on 1. advendil välja kuulutatud usuaasta südamesse võtnud ja korraldab 5. juunil kogudusemajas esimese vestlusõhtu usutunnistuse teemal. Kaheteistkümne vestlusõhtu jooksul arutatakse läbi kõik apostliku usutunnistuse väljendid ja paralleelselt Nikaia usutunnistuse omad. Joel Siim loodab, et kui pärast seda inimene jumalateenistusel ütleb «Mina usun …», saab ta aru, mida ta ütleb.
Vestlusõhtud toimuvad 21. augustini igal kolmapäeval kell 18 kogudusemajas.

Külalised mere tagant
Valga praostkonnale tuleb järgmisel nädalal külla grupp Kylväjä misjoniseltsi misjonäre Soomest ja Sumiaiste kirikukoor. Üheskoos külastatakse praostkonna kogudusi, koor annab kontserdi Puhja ja Rõngu kirikus ja osaleb praostkonna laulupäeval Rõngus 8. juunil.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)