Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

06.03.2013 | | Rubriik: Uudised

Rakveres saab näha palveraamatuid
Homme, 7. märtsil avatakse Rakveres Lääne-Virumaa keskraamatukogus palveraamatute näitus, mille eksponaadid pärinevad kolmest erakogust. Tauno Toompuu ja Eerik Jõksi kogust on näitusel katoliiklikud palveraamatud ning Enn Kivinurmelt pärinevad juudi palveraamatud. «Eesmärgiks on anda ülevaade olulisest kristliku traditsiooni osast, korrastatud palvest, mis on alguse saanud juudi sünagoogipalvetest,» selgitab näituse koostaja, Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu.
Lisaks raamatutele on eksponeeritud ka palvehelmed.

Pühakodade programmi rahastused selgunud
Riikliku programmi «Pühakodade säilitamine ja areng» 2013. aasta eelarvest eraldati pühakodade restaureerimiseks 622 486 eurot. Suurematest töödest jätkatakse EELK objektidest Pöide Maarja kiriku katuse taastamisega ja Risti kiriku interjööri konserveerimisega, kus seniste tööde käigus on ilmnenud suurepärased maalingud.
Samuti jätkatakse Tartu Jaani kiriku terrakotaskulptuuride konserveerimise toetamist. Käesoleval aastal alustatakse töid Väike-Maarja, Järva-Jaani, Koeru ja Püha kiriku juures. Väiksemad toetused lähevad Nissi, Laiuse, Haljala, Hanila, Laatre, Valga ja Viljandi Pauluse kiriku remondi toetuseks. Täpsem ülevaade on kättesaadav aadressilt www.muinas.ee/sinule/omanikule/puhakodade-programm.

PlussElust kui kingitusest kirjutab ajakiri Pluss
Hingerahu, mida iga inimene otsib, on käeulatuses, kinnitab juhtkirjas peatoimetaja Joel Reinaru, viidates võimalusele võtta oma teekaaslaseks Jeesus. Usutluses Immanuel Volkonskiga, endise narkodiileriga, kellest sai paar aastat tagasi kristlane, selgub, et Jumal võib inimese elu täiesti muuta. Kirstlase kolmest A-st – austusest, armastusest ja andestusest – räägib kristlik juht Meelis Kibuspuu.
Ajakirja saab ka tellida kodulehelt plussmeedia.ee/tellimus või telefonilt 5698 7803, üksiknumber maksab 2.49 ja aastatellimus 8 eurot.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)