Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.02.2013 | | Rubriik: Uudised

Tallinna toomkogudus annab head eeskuju
Juba suvel kerkis koguduse nõukogu liikmete seas idee, et toomkogudus võiks toetada rahaliselt üht maakoguduse vaimulikku. Juhatus innustus sellest ja käesoleva aasta eelarvet koostades planeeriti sisse vastav summa.
«Otsustati ka, et toetatav peaks olema meie oma koguduse liige, varasem praktikant ja diakon, eelmisel aastal preestriordinatsiooni vastu võtnud Georg Glaase (fotol), kes on 1. detsembrist Laiuse koguduse õpetaja,» ütles õpetaja Urmas Viilma. «Toomkogudus on saanud aastaid abi Helsingi toomkoguduselt ja nüüd oli võimalik aidata ise millegi väga konkreetsega noort vaimulikku ja ta perekonda. Loodan, et see võiks innustada ka teisi suuremaid EELK kogudusi väiksemaid aitama.»

Pereraadio stuudio nüüd ka Virumaal
«Rakveres õnnistati Pereraadio uus stuudiokeskus juba I advendinädalal 2012, kuid valmis sai see tegelikult alles nüüd,» ütleb Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu, kes on kümmekond aastat teinud kaastööd Pereraadiole. Tema õlul on peaasjalikult raadio jaoks kohalike saadete ettevalmistamine.
Pereraadiol aitas Rakvere Kolmainu koguduse majas asuvat stuudiot sisustada siseministeeriumi regionaalministri haldusalast tulnud rahaline toetus. Poliitilise koostööotsusena oli see mõeldud riigipoolselt Rakvere piirkonnale tegevuste toetamiseks. Raadiosaadete tegemiseks ei pea enam sõitma Tallinna, Tartusse või Narva. Juba on kujunenud igakuine kindel saade «Keset küla», kus kohalike vaimulikega arutatakse oluliste sündmuste üle.

Näitusel pisemas formaadis teosed
Rahvusraamatukogu harulduste kogu näitusesaalis avati eile Jüri Arraku pisigraafikanäitus «Miniatuurne Jüri Arrak: eksliibrised, jõulugraafika, ehted».
Valik ehteid kuulub kunstniku abikaasale Ivi Arrakule. Näituse koostas kunstikoguja Mart Lepp ja see jääb avatuks 22. märtsini.
Jüri Arrak on üks silmapaistvamaid eesti kunstnikke, keda tuntakse ennekõike maalikunstnikuna.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)