Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.01.2013 | | Rubriik: Uudised

Välisministeerium jagas kultuuripreemiaid
Välisminister Urmas Paet tänas esmaspäeval loomeinimesi, kes on kultuuri kaudu aidanud kaasa Eesti rahvusvahelise maine ja tuntuse kasvatamisele.
Tunnustuse pälvis ka emeriitprofessor Kalle Kasemaa, kes on peamiselt heebrea, kreeka, aga ka araabia, jidiši, ladina, saksa, prantsuse, albaania ja kõmri keelest eesti keelde tõlkinud üle 60 raamatu, avades sellega uksi erinevatesse kultuuridesse. Kultuuripreemia said veel ansambel Ewert and The Two Dragons, Ilmar Raag, Riina Sildos ja Laine Mägi; viimased mängufilmi «Eestlanna Pariisis» eest.
 
Püha kiriku tornikiiver ootab remonti
Möödunud nädalal sai Püha koguduse juhatuse liige Matti Mägi, kes kümmekond aastat on pidanud juhatuse esimehe ametit, ekspertide hinnangu kiriku tornikiivri remondi taotluseelarvele. Rändmeistri firmas valmib neil päevil kirikutorni restaureerimise projekt, mis töö käigus osutus keerulisemaks, kui alguses arvati. Mägi sõnul avastati juhuslikult, et tornikiivri puitosad on kahjuritest tugevalt kahjustatud (fotol).
Hinnanguliselt on remondi eelarve 120–130 000 eurot, mis on arvestatud üldist turgu silmas pidades. «Hädaliste nimekiri on pikk ja kuigi Püha kirik on nimekirja eesotsas, pole teada, millal remondiks raha saadakse,» ütleb Rändmeistri juhataja Juhan Kilumets.

Vanglate osakond alustas tööd Jõhvis
Justiitsministeeriumi vanglate osakond alustas selle aasta esimest tööpäeva Jõhvis.
Tallinnast viidi Jõhvi 28 vanglate osakonna koosseisus olevat töökohta, samuti vanglate asekantsleri Priit Kama ja tema abi ametikohad. Otsus osakonna ümberpaiknemisest tehti valitsuses maikuus, eesmärgiks riigi kohaloleku tugevdamine Ida-Virumaal.
Osakonnas töötanud inimestest soovis Jõhvis tööd jätkata kolmandik. Uusi töötajaid on vanglate osakonda kõige enam tulnud Viru vanglast. Peakaplan on Johann-Christian Põder, EELK vaimulikest töötavad vanglakaplanina Reet Eru, Ülo Vaher, Tiit Kuusemaa, Jaanus Klaas ja Tarmo Linnas.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)