Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

05.12.2012 | | Rubriik: Uudised

Kodanikupäeval austati tublisid
Lisaks aasta kodaniku valimisele, kelleks tänavu pärjati Eesti Rahva Muuseumi endine direktor Krista Aru, tunnustas Eesti riik kodanikupäeva puhul teisigi tublisid kodanikke.
Välisminister Urmas Paet tänas ja tunnustas aukirjaga rahvadiplomaatia edendajaid, kes on pikaajalise tegevuse tulemusel aidanud kaasa Eesti tutvustamisele ning suhete tihendamisele välisriikidega. Teiste seas pälvis aukirja diakon Tuuli Raamat (fotol) pühendumise eest eestlaste rahvusliku identiteedi säilitamisele ning eestikeelse hingehoiu pakkumise eest Soomes Helsingi Alppila kirikus.
Diakon Raamat juhib eestikeelset kogudusetööd Soomes juba kaheksandat aastat, tänu tema pühendumisele ning järjekindlusele tajub eesti kogukond Helsingis oma koguduse tunnet. Kogudusetöö ei tähenda pelgalt emakeelseid jumalateenistusi, vaid väga elavat seltsielu ning võimalust saada eestikeelset hingehoidu.
Kodanikupäeva aumärgi sai peaminister Andrus Ansipi ja siseminister Ken-Marti Vaheri vastuvõtul teiste seas ajalehe Lääne Elu fotograaf Arvo Tarmula, kes on teinud head kaastööd ka Eesti Kirikuga.

Kaarlikese lasteaiast saab Kaarli koguduse lasteaed-põhikool
Lasteaia edasiarendamine üldhariduslikuks erakooliks toimub vastavalt Tallinna Toompea Kaarli koguduse nõukogu otsusele. «Tegemist ei ole millegi uue loomisega, vaid olemasoleva kasvamisega,» rõhutab koguduse õpetaja Jaak Aus, selgitades, et vajadus on olemas kogu aeg, nüüd aga sai aeg küpseks, et see samm astuda. Kool võimaldab lasteaialastel jätkata kooliteed omaseks saanud väärtushinnangutega kasvukeskkonnas.
Tuleva aasta sügisel plaanitakse lisaks olemasolevatele lasteaiarühmadele avada algkooliastme esimene klass. Sügisel avatavale koolile kogutakse juba toetust. Ka koguduse traditsioonilise advendilaada tulu läheb rajatava kooli heaks. Kaarli koguduse lasteaed-põhikool toetub kristlikele põhiväärtustele, mis kannavad armastust enda, ligimese ja loodu vastu.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)