Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.10.2014 | | Rubriik: Uudised

lootust_leides copyLootuse leidmine on elu muutev avastus
Eesti Evangeelne Allianss on valmis saanud evangeeliumi jagamise vihiku «Lootust leides».
Selle võiks iga kristlane endale muretseda. Vihikutes on ka neli valget lehekülge, kuhu igaüks saab kirjutada oma isikliku tunnistuse.
Vihikuid on kaks varianti: ainult eesti keeles ning eesti ja vene keeles. Kogudused saavad neid tellida e-postiga indrek@ekklesia.ee või helistades telefonil 5635 9279. Tartus saab vihikuid küsida Salemi kirikust, Rakveres Karmeli kogudusest, Jõhvis metodisti kogudusest, Jõgeval ja Haapsalus baptisti kogudusest.

Kogudus käis väljasõidul
Kui tavaliselt jäävad koguduste ühised väljasõidud suvesse, siis seekord valiti sõiduks sügispäev. Järva-Jaani kogudus ja päevakeskus korraldasid viimasel pühapäeval üheskoos bussireisi Tallinna, kus käidi Lennusadamas, sünagoogis ja Toomkirikus. Oli mitmekülgne ja huvitav sõit, leidsid osalejad.

Võru praostkonna vaimulike konverents
Praost Urmas Nagel on andnud teada, et reedel, 10. oktoobril toimub Räpina kogudusemajas Võru praostkonna vaimulike konverents, kus praostkonna vaimulikud arutlevad kirikule aktuaalsete teemade üle.
Konverents lõpeb armulauaga Taizé palvusega kell 19 kirikus, kuhu on oodatud ja teretulnud kõik, kes tahavad nädalalõppu sisse juhatada palve, sõna ja sakramendiga.

Lõikustänupühas on lõppu ja algust
Oktoobrikuu teisel pühapäeval, mis seekord on 12. oktoobril, tähistatakse üle Eesti kõigis pühakodades rohkete andide ja jumalasõna kuulamisega lõikustänupüha.
Mitmel pool on oodatud uueks alguseks ka pühapäevakoolilapsi koos vanematega. Kirikusse võib kaasa tuua sügisande, mis mõnel pool viiakse kas vanuritele, hooldekodudesse või jagatakse suurperedele.
Oktoobris algab mitmes koguduses ka sügisene leerikool.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)