Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

31.10.2012 | | Rubriik: Uudised

Valla teenetemärk
Alla tuhande elaniku ja 34 külaga Martna vald jagas seoses 20. aastapäevaga mitmele vallaga seotud inimesele tunnustust. Üks neist, kes sai Martna valla teenetemärgi, on Peeter Paenurm (fotol), kes on andnud pika aja jooksul suure panuse koguduse arenguks. Olles aastail 1991–2001 Ridala koguduse õpetaja, oli ta ka Martna koguduse hooldajaõpetaja.
Alates selle aasta 1. juulist töötab õpetaja Peeter Paenurm kaitseväe kaplaniteenistuses.

Kultuuriministri visiit Iisraelis
Kultuuriminister Rein Lang lõpetab täna töövisiidi Iis-
raeli. Visiit on seotud 20 aasta möödumisega Eesti ja Iisraeli diplomaatiliste suhete sõlmimisest. Kultuuriminister on kohtunud Iisraeli kultuurivaldkonna juhtide ja kultuuritegelastega.
Minister külastas ka Holoni disainimuuseumi, kus 14. novembril avatakse Ida- ja Kesk-Euroopa riikide ühine disaininäitus.
Visiidi üks kõrgpunkte oli Tel Avivi kunstimuuseumi saalis toimunud kontsert «Kaks dirigenti, kaks solisti», kus esinesid Netanya Kibbutz orkester (peadirigent ja pianist Yaron Gottfried) ning dirigent ja viiuldaja Andres Mustonen. Kontserdi kavas oli ka Erkki-Sven Tüüri «Salve Regina» viiulile ja orkestril.

Koguduse raamatukogu 170. aastapäev
Laupäeval tähistati Läänemaal Karuse koguduse raamatukogu 170. aastapäeva.
Karuse pastori Alexander Ludwig Baumanni poolt 1842. aastal asutatud raamatukogu oli esimene koguduseraamatukogu ja ühtlasi ka esimene avalik maaraamatukogu Eestimaal. Lihtrahvale mõeldud raamatukogu tegutses sellisena 1944. aastani.
Kõmsi rahvamajas peetigi etteakandeid koguduste raamatukogude ajaloost, Baumanni perekonnast ja pastor Ernst Lüdigist kui viimasest raamatukogu korraldajast. Mälestushetkel kalmistul kõneles õpetaja Kaido Saak. Näha sai raamatukogu säilinud raamatuid.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)