Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

21.10.2009 | | Rubriik: Uudised

Margus Kirja pälvis kultuuripreemia

Jõelähtme vallavalitsus on 1996. aastast välja andnud Elsa Rikandi nimelist kultuuripreemiat, mis antakse pikaajalise tulemusrikka tegevuse eest Jõelähtme valla kultuurielu edendamisel. Sel aastal sai preemia Jõelähtme koguduse õpetaja Margus Kirja (fotol).
Õpetaja Kirjal on preemia üle hea meel, ent ta leiab, et preemia saajateks on tegelikult kogu kogudus ja ka tema pere. Tunnustus tuli viimastel aastatel kirikuhoone juures tehtu ja koguduse toel välja antud raamatu «Jõelähtme kirik ja kogudus 18. sajandi esimesel poolel» ning Jõelähtme naise rahvariiete vihiku eest.  
Elsa Rikand oli Kostivere kooli muusikaõpetaja, Jõelähtme muusikaelu edasiviija ja sealsete laulupäevade algataja.

Valmis Lihula kirikut tutvustav stend

Hiljuti avati Lihula kiriku ees pühakoda tutvustav stend (fotol), mille kujundas kunstnik Elen Apsalon.
Lihula kui 13. sajandil Läänemaa ühe tähelepanuväärsema keskuse ajalugu on huvitav. Oletatavalt oli 17. sajandil Lihulas viis kirikut, paiga ajalugu on aastaid uurinud ajaloodoktor, arheoloog ja MTÜ Keskaegne Lihula eestvedaja Mati Mandel, kellelt pärinevad infostendi andmed praeguse kiriku, kiriku varasema hoone ja tsistertslaste kloostri kohta. Kirikuaeda maetute andmed kogus juhatuse esimees Mai Schröder.

Rakveres tegutseb uus eluloohuviliste ring

Rakvere koguduse noortemajas alustas reedel tegevust uus ring, mis kannab nime «Elulugude keskpäevatund». Ringi oodatakse kõiki rakverlasi, keda huvitavad elulood. Kaks korda kuus reedeti toimuvatel kokkusaamistel õpitakse sõnastama enda ja uuritakse mõne esivanema elulugu.
Esivanemate mälestuste, faktide ja emotsioonide kaudu õpitakse tundma iseennast. Ringi tööd juhendab Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Liina Kits.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)