Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

07.12.2011 | | Rubriik: Uudised

Taas peetakse palvushommikusööki
Täna peetakse riigikogu konverentsisaalis kümnes Eesti palvushommikusöök, mis toob kokku mitmed Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad. Tänavuse palvushommikusöögi juhid ja auesimehed on riigikogu asespiikrid Laine Randjärv ja Jüri Ratas. Peakõneleja oli Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam, kes oli üheks võtmeisikuks palvushommikusöökide traditsiooni algatamisel Eestis. Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoog sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.

Aadu Luukase missioonipreemia jagatud
 Transiidifirma Pakterminal asutaja ja kauaaegse juhi Aadu Luukase rajatud missioonipreemiat on välja antud juba 2007. aastast ning selle on seni saanud kuus nominenti.
Viimastel aastatel on 64 000 euro suurune preemia läinud jagamisele. Sel aastal pälvisid tunnustuse poliitik ja õppejõud Marju Lauristin ning teoloog ja vaimulik Toomas Paul (fotol). Paul ise on küll ajakirjanduses nimetanud, et see preemia tuleks anda tegelikult ta abikaasale. Lisaks pärjatutele olid nominendid veel isa Vello Salo, SA Maarja küla ning MTÜ Oleviste Hoolekanne. 

Mitmehäälne koorilaul Tartu Peetris


Möödunud laupäeval kogunes mitusada koorilauljat Tartu Peetri kirikusse, et tunda ühiselt rõõmu laulust, kuulata teisi ja toetada kirikut. Tegu oli Lõuna-Eesti auväärsete kooridega, kelle ajalugu on pikk. Musitseerisid koorid Kambjast, Kanepist, Kolepist, Tarvastust, Tõllistest, Sangastest ja Pukast ning Tartu Maarja koguduse kammerkoor ja Vanemuise Seltsi segakoor. Lisaks laululustile toetati Peetri kogudust kooripealse valgustuse uuendamisel.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)