Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

23.11.2011 | | Rubriik: Uudised

Üheskoos õpitakse palvetama
Juuru koguduses on traditsiooniks saanud, et leitakse mingi teema, mille üle üheskoos põhjalikumalt arutleda. Nüüd on teemaks valitud palvetamine, kokkusaamiste pealkirjaks on «Palve kui kohtumine». Heaks abimeheks arutelule on Anselm Grüni samanimeline raamatuke.
«Palve ei pea olema vaga, vaid esmajoones aus. Ma pean laskma Jumala kõigisse oma südame (hinge) soppidesse, näitama talle kätte kõik oma pingekohad, kalestumised, kibestumised,» kirjutab autor. Esimene kokkusaamine toimus Härgla raamatukogus, järgmine leiab aset homme Järlepa, 28. novembril Kaiu ja viimane 30. novembril Juuru raamatukogus. Algus kell 18.30.
Propageerib tervislikku elustiili

 Nõmme Rahu kogudus pakub inimestele seltskondliku kokkusaamise kõrvale õpetuslikku sisu. Nimelt kerkis ühises arutelus teemana üles inimeste tervis, mida kahjustavad valest toitumisest põhjustatud haigused ja muud hädad. Nii otsustati kord kuus kokku kutsuda tervisliku elustiili klubi.
Sel laupäeval kell 11 peab kuulajatele loengu doktor Raul Mardi (fotol) ja kõneks on seekord toidus sisalduvad e-ained.

Saaremaa malev sai kaplani
 Möödunud reedel oli Kaar­ma kirikus Kaitseliidu 93. aastapäevale pühendatud tänujumalateenistus, mida peeti Saaremaa maleva eestvõtmisel esimest korda pärast 1992. aastat, kui Kuressaare Laurentiuse kirikus õnnistati maleva lipp.
Oikumeenilise jumalateenistuse viis läbi õpetaja Hannes Nelis, kõne pidas maleva kaplani ülesannetesse asunud EAÕK ülem­preester isa Andreas (fotol), kes lõpetas kaplanikursuse paar aastat tagasi.
Maleval on ka teine vaimulik, naiskodukaitsja Anu Konks, kel kaplanikursus veel pooleli.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)