Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

10.08.2011 | | Rubriik: Uudised


Õnnelik õnnetus Järva-Jaanis

Juuli lõpupäevade torm marutas sel aastal Järva-Jaanis ja eriti Koeru viiva tee ääres paikneval kalmistul (fotol). Maru tõmbas puid juurtega maast välja ja lennutas haudadele. Koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder ütles, et teadaolevalt purunes vaid üks latern. Kuid vallale kuuluval kalmistul on koristustööd palju.
Kiriku juures lõhkus tugev tuul torniplekki, kuid kahjustus pole õnneks suur. Kirikuaias murdus puid, mis langedes purustasid mitu vana hauaplaati, ka pastoraadi juures on murdunud suuri oksi. «Olime õnnetuses siiski hoitud,» ütleb õpetaja.

Jumalateenistused kiriku varemetes

Palaval suvel on teinud Hiiumaa Käina kogudus ettepaneku pidada jumalateenistusi kiriku varemetes (fotol). Seda on tehtud ka varasematel aastatel, ütleb koguduse hooldajaõpetaja Kristjan Simson. Jumalateenistused toimuvad kell kaheksa õhtul, kui mere ääres on tuult vähem, ja neid peab koguduse diakon Kaido Jalakas. Teenistusele koguneb harilikult 10–15 inimest.
Tänavu möödub 70 aastat Käina kiriku hävimisest. 150 liikmega kogudus peab harilikult jumalateenistusi kogudusemajas.
Märjamaa tegus kogudus
Sel suvel on Märjamaa kogudus välja kuulutanud talvekiriku värvimise talgud. Kolmel aastal on tehtud 1995. aastal valminud majas siseremonti.
Sel aastal võeti käsile talvekirik, materiaalselt toetas 90% ulatuses ettevõtmist Kohaliku Omaalgatuse Programm, ütleb koguduse õpetaja Illimar Toomet. Talvekirik sai uue elevandiluukarva värvkatte, võõbata on jäänud veel osa aknaraame.
Täna kell 18 annavad kirikus kontserdi soome muusikud, laupäeval esineb sõpruskoguduse laulurühm. Möödunud pühapäeval osales koguduse jumalateenistusel Märjamaa folgi raames Gruusia kollektiiv Lagusheda. 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)