Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

26.01.2011 | | Rubriik: Uudised

 Aastapäeva tähistatakse Nõmme Rahu kirikus
Küünlapäeval, 2. veebruaril kell 18 tähistatakse Nõmme Rahu kirikus (fotol) kontsertjumalateenistusega Tartu rahulepingu sõlmimise 91. aastapäeva. Jumalasõna jagab õpetaja Ove Sander, muusikaga teenib kaasa koguduse meeskoor, poliitilise sõnavõtuga astub üles ajaloolane Leho Lõhmus. Oma lippudega on esindatud kõik Nõmme linnajao rahvuslikud organisatsioonid, Kaitseliit ja viis kooli.
Tegemist on kümmekonna aastaga traditsiooniks muutunud üritusega, kus peetakse palvet, lauldakse isamaalisi laule ning kuulatakse temaatilisi sõnavõtte Eesti riikliku iseseisvuse sünnist.
 Tartu praostkonna Äksi kirik sai signalisatsiooni
Äksi Andrease koguduse liikmed võivad kergemini hingata, sest tänu Leader-programmist eraldatud 52 115 kroonile on nende kirik (fotol) saanud valve- ja tuletõrjesignalisatsiooni.
Teatavasti on seadusega sätestatud nõue, et avalikus kasutuses olevasse hoonesse peab olema paigaldatud signalisatsioonisüsteem, mis tulekahju puhkemisest õigeaegselt märku annaks. Seaduse alla kuuluvad ka kirikud kui hooned, kus regulaarselt viiakse läbi koosviibimisi.
Aeg taotleda toetust
Ka sel aastal jagatakse rahvuskaaslaste programmi kaudu umbes 703 000 eurot eesti keele ja kultuuri säilitamiseks ja kultuuripärandi korrastamiseks. Programmi valdkondade hulgas on ka kirikud ja kogudused. Sihttegevusena on nimetatud kirikliku teenimise kaardistamist, kirikliku teenimise korraldamist ning kirikute ja koguduste hoonete korrastamist.
Kuigi programmi sihtrühm on väljaspool Eestit elavad eestlased, võivad toetust taotleda ka Eestis elavad inimesed, kui nende tegevus hõlmab väliseesti temaatikat. Taotlusi oodatakse 21. veebruarini, taotluse vormi leiate internetist haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)