Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

09.03.2011 | | Rubriik: Uudised


Ühiskonnateemaline portaal

Internetis on aadressil www.decivitate.ee  avatud uus ühiskonnateemaline portaal.
Tegijate sooviks on otsida vastuseid küsimusele sellest, kuidas korraldada ühiskondlikku elu viisil, mis lähtuks mitte üksnes soovist rahuldada inimloomuse madalamaid tunge, vaid ka selle õilsamat osa, mis paneb teda janunema tõe ja tähenduse järele.
De Civitate lähtub eesmärgist teha kristlaste hääl ühiskonnaalastes aruteludes kuuldavaks, käsitledes ühiskonda puutuvaid küsimusi traditsioonilise kristliku ilmavaate pinnalt.
 Portaalis võtavad kolumnistidena sõna René Allik, Sten Allik, Markus Järvi, Einar Laigna, Ivo Õunpuu jt.
 Tippkunst kirikus
Viimsi kirikus saab taas näha eesti tippkunsti: maalisarja «Loobumine» on vaatajate ette toonud kunstnik Sirje Runge, Tallinna ülikooli vabade kunstide professor.
Iseseisvuspäeval avatud näitust hiljuti valminud töödest saab näha neljapäeviti kell 10–18 ja pühapäeviti kell 10–13 aprilli lõpuni.
«Loobumine ja keskendumine sellele, mis on järele jäänud – nii ütlesin ma 90ndatel minimalismi kohta. Nüüd tean, et selline on minu elu,» on näituse kohta öelnud minimalistliku kunsti esiviljeleja Eestis.
Näituse kuraator on Erkki Juhandi.
Õpitakse rahvakoraale
Tartu Jaani kirikus koguneb kord kuus Imeline Koda, et laulda vaimulikke rahvalaule. Mõte ühiselt laule õppida sündis koguduses advendiajal.
Esmakordselt kogunesid huvilised veebruaris, järjekordne rahvalaulude õhtu leiab aset järgmisel kolmapäeval, 16. märtsil kell 18. Oodatud on kõik huvilised, rahvakoraale õpetab seekord koguduse organist kirikumuusik Elke Unt.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)