Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

26.11.2010 | | Rubriik: Uudised

 Jõuluaega koos küünalde ja külalisega
Laupäeval, kui kiriku kellad vana kommet järgides kuuendat õhtutundi löövad, oodatakse Kose rahvast kirikusse, et palve ja koorilaulu saatel süüdata advendiküünlad. Harilikult on seda tehtud esimese advendi hommikul, seekord aga otsustati traditsiooni muuta.
Kui pärast küünalde süütamist rongkäigus Kose keskplatsile kuuse juurde minna, valgustavad küünlad pimedat õhtut ja lisavad pidulikkust, ütleb õpetaja Mare Palgi. Küünlaid süütama, laulma ja rongkäigus osalema on oodata kohaliku kooli koore ja teisi lauljaid.
Pühapäeval aga jutlustab kirikus praostkonnas külas viibiv Saksamaa sõpruspraostkonna Kirchheini praost Rainer Staege.
Hageris meisterdatakse oreli toetuseks
Hageri kogudus ootab laupäeval täiskasvanuid poole üheteistkümneks kogudusemajja jõulukaarte ja -kaunistusi meisterdama. Meistrite tuppa on muidugi oodatud ka lapsed.
Meisterdatakse enda lõbuks ja oreli heaks – valminud tööd lähevad 1. advendi pühapäeval müüki oreli restaureerimise heaks kogudusemajas toimuval heategevuslaadal. Laada korraldaja kammerkoori Lambertus dirigent Sigrid Põld ütleb, et meisterdades saavutatakse odavate vahenditega imeline tulemus. Tööd juhendab lasteaiaõpetaja Kaia Välling Kohilast.
Kontsert akende toetuseks
Eesti Kammerkooride Liit korraldab sel aastal jõuluootuskontserdi 27. novembril Tallinna metodisti kirikus ja 28. novembril Tartu Peetri kirikus. Kontserdid toimuvad Tartu Peetri kiriku akende heaks ja algavad mõlemas linnas kell 17.
Liidu vastutav sekretär Katrin Puur ütleb, et idee toetada Taaralinna kogudust esitas juhatuse koosolekul kammerkoori A Le Coq dirigent Eve Paap. Muinsuskaitseametist saadi ka toetuskiri ja nii esinevad toetuskontsertidel kaheksa kammerkoori, Eesti Noorte Brass ja Tallinna Kammerorkester. Kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Filharmooniaga.     
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)