Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

02.11.2010 | | Rubriik: Uudised

 Laste- ja noorsootöö ühendusel uus juhatus
EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus, mis koondab endas üksikisikuist tegevliikmeid, valis uue juhatuse. Senistest kuuluvad uude juhatusse Eha Kraft (fotol) ja Mari-Ann Oviir, neist esimene valiti ka esimeheks. Lisaks neile osutusid valituks Eleri Illik, Helen Kuldkepp, Jana Abzalon, Rain Tsapov ja Triin Salmu.
Praegu on LNÜ-l 78 liiget, koosolekul osales neist üle poole. Enam on noori Lääne-Nigula, Kuressaare Laurentiuse, Tallinna Püha Vaimu, Pilistvere ja Hageri kogudusest.
Eha Kraft, kes on nii juhatuse esimehe kui tegevjuhi kohustustes, lisab, et ees seisab hulk tööd. «Jätkame motivatsiooniseminaridega Tartu, Valga ja Võru praostkonnas, ühiste koolitustega, et anda uutele inimestele üle ka endiste kogemused. Samas peame üle vaatama eelarve – praegu ei ole veel teada, kui palju inimesi saame uuest aastast palgale jätta.»
 Sügisene leerikool toimub 20 koguduses
EELK koduleheküljelt saab informatsiooni kogudustes toimuvate leeritundide kohta. Neid peetakse 20 koguduses, lisaks on tunnid eestlastele ka Helsingis. Koos käiakse nii kindla intervalliga kui kokkuleppelistel aegadel, samuti peetakse mitmes paigas ühe- kuni mitmepäevast laagrit. Leeriaja pikkus on erinev, Helmes näiteks peetakse noorte leeripüha 2011. a juunikuus, vahepeal on lisaks tundidele neli ühist laagrit ja noorteõhtud.  
Konfirmatsioonil tunnistab leerilaps koos kogudusega oma usku. Leer kinnitab ja juhib elama koguduse osaduses, jagades teadmisi ja kogemusi.
Leeris käinu võib iseseisvalt osa võtta armulauast. Ta saab olla ristivanemaks, osaleda koguduse õpetaja ja nõukogu valimistel ning tegutseda koguduse juhtorganites. Ka abielu laulatamise eelduseks on leeris käimine.
Infot leeri kohta saab EELK koduleheküljelt või kodukoha koguduse lehelt.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)