Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

16.09.2009 | | Rubriik: Uudised

Naissaare kiriku taastamine jätkub


Eestirootslaste kiriku taastamise nimel vaeva näinud Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson ütleb, et kiriku heaks on kogutud raha Rootsist ja saadud abi kuningakoja fondist. Praegu valmistatakse ette pabereid, saamaks Euroopa Liidust arengutoetust.
Suviti tehtud töödega on hävimisohus olnud kirik Naissaarel päästetud: mädanenud palgid on välja vahetatud, pandud uus plekk-katus ja hoone saanud aknad.
Tegu on ainukese säilinud ennesõjaaegse hoonega saarel ja õpetaja arvates on põhjust rabeleda, sest tulevikku vaadates hindab ta kiriku vajalikkust reaalseks: pealinna lähedal paiknev saar ei jää kindlasti inimestest tühjaks. Naissaare kirik on ehitatud 1934. aastal.

Tööd Tartu Pauluse kirikus jätkuvad

SA Tartu Pauluse Kirik on sõlminud lepingud pühakoja rekonstrueerimiseks ja uue oreli saamiseks. Kolmanda etapi ehitustöödega jätkab Nordecon Ehitus. Täielikult rekonstrueeritakse tiibhoone ja ehitatakse kolumbaarium, sealhulgas paigaldatakse uus katus ja taastatakse kiriku välisilme, tööd algavad oktoobris. Tööde maksumus on ligikaudu 15,5 miljonit Eesti krooni.
56 registriga romantilise oreli ehitamiseks sõlmiti leping Saksa firmaga Pa­schen-Kiel Orgelbau GmbH, lepingu maksumus on 14,1 miljonit krooni. Oreli projekt valmib järgmise aasta aprilliks, orel plaanitakse tööle saada 2013. aastaks.

Lõppes Rakvere Pauluse kiriku arhitektuurivõistlus

Neli kuud kestnud arhitektuurivõistlus Rakvere Pauluse kiriku rekonstrueerimiseks lõppes 7. septembril. Laekus 136 tööd 29 riigist, žürii tunnistas peaauhinna vääriliseks võistlustöö märgusõnaga «tintin’na:buli», selle autoriteks osutusid Kristiina Aasvee, Kristiina Hussar ja Anne Kose.
Kaks päeva enne juunipööret 1941 pühitsetud, arhitekt Alar Kotli projekteeritud kirik oli 1950ndatest aastatest kasutuses spordisaalina, nüüd on Rakvere linn otsustanud hoonest kujundada Arvo Pärdi nimelise muusikamaja.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)