Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

14.09.2010 | | Rubriik: Uudised

 Tiina Janno asub taas Audru kogudust teenima
Kantsler Urmas Viilma peapiiskopi ülesannetes andis augustikuu lõpus Tiina Jannole (fotol) loa kandideerida Audru koguduse õpetaja ametikohale.
Tiina Janno lahkus Audru koguduse õpetaja ametikohalt aasta tagasi, olles teeninud Pärnu praostkonda kuuluvat kogudust pea kuus aastat. Õpetaja ordinatsiooni sai ta 2003. aastal.

Kiriku kalendrid lähevad peagi trükki
Täna saavad kogudused viimast päeva tellida konsistooriumi väljaantavat kalendrit ja kalendermärkmikku (fotol selle aasta kalender). 2011. aasta trükiste formaat ja sisu jäävad samaks, mis on tänavuselgi aastal. Klamberköites kalendri suurus on 100 x 168 mm ning lehekülgede arv u 70.
Spiraalköites kalendermärkmiku formaadiks on 90 x 168, lehekülgi 180. Suurimaks vormiliseks muudatuseks on pühapäeva paigutamine ühele lehele, kuhu on jäetud lisaruumi ka märkmete tegemiseks.
Kõrvalolevale lehele on mahutatud ülejäänud nädal. Kalendermärkmiku lisad jäävad samaks nagu viimastel aastatel, sisaldades muu hulgas ka koguduste ja kiriku asutuste kontaktandmeid.
Kalendris muutub pisut suuremaks kirjakohtade tekst.

Kogudused alustavad sügiseste leerikursustega
Septembrikuus alustavad paljud Eestimaa kogudused leerikursustega.
Eile alustati leeritunde Tartu Ülikooli-Jaani koguduses, täna õhtul saab leerikursus alguse Tallinna Jaani ning Tallinna Kaarli koguduses, pühapäeval Harju-Madise ja nädala pärast Jüri koguduses.
25.–28. septembril alustab leerikool tööd ka Viljandi Jaani, Paldiski Nikolai, Tartu Pauluse ja Tartu Peetri koguduses.
Mitmed kogudused korraldavad kursuse raames lisaks iganädalastele kokkusaamistele osalejatele ka leerilaagreid.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)