Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

03.08.2010 | | Rubriik: Uudised

Ridalas kohtusid õpetaja Arved Pauli (1913–1960) järeltulijad
«Kogunesime isa Arvedi  (fotol) 50. surma-aastapäeval ning ema Linda 100. sünniaastapäeval,» selgitab Eesti Kirikule poeg Toomas Paul, kelle sõnul jõudis Ridalasse sugulasi Eestist, Rootsist ja Saksamaalt, kokku umbes 30 inimest. Ridala kirikus, mille kõrvale Arved ja Linda Paul on maetud, pidas Toomas Paul hingepalvuse ja luges ette isa jutluse, mille Arved Paul 1956. aastal Ridala koguduse vaimulikuks saades pidas.
Koos lauldi mitu Arved Pauli sõnadele komponeeritud vaimulikku laulu. Laululehe oli koostanud tütar Maarja Paul (olnud aastakümneid Valga organist ja koorijuht) ning orelil saatis tütar Agnes Laasimer (Nõo koguduse organist).
Kohal oli ka Paulide lastest noorim, Peeter, kes sündis pärast sõda Arved Pauli sõjavangist vabanedes ning oli vanematele suureks rõõmuks, nii et nad nimetasid teda oma tänulapseks.

Ivo Pill sai medali Wastne Testament 1686
B. G. Forseliuse seltsi esindaja tegi laureaadi teatavaks Sangaste kihelkonna päeval 25. juulil, millest kohalik kiriku- ja kooliõpetaja Ivo Pill seoses vaimulikukohustuste täitmisega ise osa ei võtnud. Medali annab talle üle valla kultuurinõunik Merle Tombak. Ivo Pill, kes ise on seltsi liige, pälvis tunnustuse pikaajalise töö eest kooli ja kogukonna teenistuses eesti keele ja kultuuri edendamisega.

Ordeni pikk tee omanikuni
Dr Hans Rolf Dräger, Põhja-Elbe kiriku sinodi kauaaegne president, sai kätte Teeneteristi II järgu ordeni. Dräger on suurt hoolt kandnud, et igal EELK praostkonnal oleks sõpruspraostkond Põhja-Elbe kirikust Saksamaal. Ta on tutvustanud põhjalikult Balti riikide kirikuid Saksamaa avalikkusele.
Ordeni üleandmine pidi toimuma Eestis, kuid 90aastane vanahärra ei saanud siia kohale tulla, seepärast anti see edasitoimetamiseks Põhja-Elbe kiriku Euroopa referendi Christa Hunzingeri kätte. 11. juulil anti orden Kieli St. Nikolai kirikus vanahärrale üle. Dräger rõhutas ordeni vastuvõtmisel tagasihoidlikult, et tema meelest on see orden kõigile neile, kes on kahe kiriku partnerluse heaks töötanud.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)