Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

01.06.2010 | | Rubriik: Uudised

Paistu kogudus kinkis õpetajale mõõga
Läinud pühapäeval tunnustas Paistu kogudus kirikuõpetaja Raivo Asuküla (fotol) koguduse pikaajalise teenimise eest, kinkides talle Eesti Kaitseliidu ohvitseri mõõga.
Mõõga andis Paistu vabadussamba juures toimunud pidulikul üritusel üle Kaitseliidu Sakala maleva pealik kolonelleitnant Anto Kergand.
1981. aastal Paistusse elama asunud Võnnu kandist pärit Raivo Asuküla ordineeriti õpetajaks 1990. aastal. Paistu kogudust on Asuküla teeninud üle kahekümne aasta. Lisaks kuulub vaimulik ka Kaitseliidu ridadesse, teenides kaplanina Sakala malevat.
Asuküla ametiajal on Paistu kirikul parandatud katus, soojustatud lagi, restaureeritud altarimaal, paigaldatud kirikutorni vitraaž­aknad ja tehtud muidki väiksemaid töid.

Ilmunud on infoleht hauatähistest
Muinsuskaitseamet andis välja brošüüri hauatähiste ajaloost ja hooldamisest. Infoleht käsitleb eri ajajärkudel meie surnuaedadele püstitatud hauatähiseid ja nende juures kasutatud materjale.
Samuti antakse põhjalik ülevaade hauatähiste hooldamise ning taastamise viisidest, eripäradest ja üksikasjalikest soovitustest. Muinsuskaitseameti kinnitusel oli infolehe koostamise ajendiks praktiline vajadus ja soov hoida kultuuripärandit järgmistele põlvedele.

Kirikurott Luteerius kohtus lastega
Eilsel lastekaitsepäeval toimus Tartu Ülikooli Jaani kiriku muruplatsil Võilillevarre vabaõhukontsert, kus laste seas tegutsesid kirikurott Luteerius ja ämblik Madis.
Sedapuhku kutsusid juba tuntud tegelased Luteerius ja Madis lapsi võilillevartest vilesid ning paju- ja lehepille tegema.
Kirikurott Luteeriuse seiklused said alguse 2008. aastal Tartu linna päevade raames. Temaga kohtumine kujunes väikeste vaatajate-kuulajate seas väga populaarseks ja sestpeale on Luteeriuse ja tema sõprade korraldatud rahva- ja kirikukalendri tähtpäevade puhuseid üritusi lastele Tartu Jaani kirikus üha sagedamini toimunud.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)