Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

27.04.2010 | | Rubriik: Uudised

Arho Tuhkru (35) on konsistooriumi avalike ja välissuhete spetsialist
Samal ajal täidab ta Tallinna praostkonna vikaarvaimuliku kohuseid.
Uue ameti tähtsamaks funktsiooniks nimetab Tuhkru ise kiriku sündmuste vahendamist meediale. «Esmane praeguses töös on meediaplaani kujundamine ning EELK arengukavas seatud ülesannete järgimine. Oluline on sisekommunikatsiooni käima saamine,» selgitab  Tuhkru, pidades oluliseks koguduse koostööd piirkonna pressiga, aga ei unustaks sündmustest informeerida ka kirikuvalitsust.

Enn Salveste (49) valiti Simuna koguduse õpetajaks
Viru praostkonna Simuna koguduse nõukogu valis 15. aprilli koosolekul õpetajaks Enn Salveste, kes kaks aastat on teeninud kogudust hooldajaõpetajana.
2007. aastal preestriordinatsiooni saanud Enn Salveste teenib vikaarõpetajana veel Viru praostkonna Väike-Maarja ja Tamsalu kogudust ning Peterburi Jaani kogudust.

Esa Luukkalast (36) sai Äksi koguduse õpetaja
Esa Luukkala on soomlane, kes on misjonärist isa tõttu elanud mitmel eksootilisel maal ja õppinud kaks õppeaastat ka Tartu ülikooli usuteaduskonnas.
2001. aastal õpetajaks ordineeritud Luukkala on töötanud Norra kiriku vaimulikuna Põhja-Norras. Eestlannast abikaasa ja nelja lapsega elab ta alates sügisest Eestis. Ametlikult isapuhkusel olles teenis vabatahtlikult Äksi kogudust. Mõlemapoolse tutvuse järel otsustas kogudus valida Luukkala märtsis oma õpetajaks. Kirikuvalitsus kinnitas koguduse soovi ning alates 10. aprillist on Esa Luukkala Äksi koguduse õpetaja.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)