Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Lossipäevade pearõhk on hernhuutlikul vaimulikul muusikal

07.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

Teisipäeval sõlmiti Tallinnas Eesti evangeelse vennastekoguduse majas kokkulepe, mille kohaselt on 3.–5. juulil 2009 toimuvate Kuressaare lossipäevade vaimulik osa evangeelse vennastekoguduse keskne.

Kokkuleppe kohaselt on ka Lossi Päeva peakontsert hernhuutlikust vaimulikust muusikast.

“See helilooming, mida viimasel ajal on taasavastatud koguni eesti vaimulike rahvalauludena, on tugevasti mõjutanud eestlaste muusikakultuuri kuni tänase päevani välja,” ütles kohtumisel Saaremaa Muuseumi esindaja ja Lossi Päeva kava kokkuseadjana osalenud Raul Salumäe.

“Ühiste jõududega on kavas kokku seada eeldatavasti üksjagu uudset teavet pakkuv näitus” rääkis Salumäe, lisades, et vennastekoguduse jumalateenistus leiab aset 5. juulil Kuressaare linnuse kapiitlisaalis.

Salumäe lausus, et lossipäevade kava algus ja lõpp hakkavad põhiosas juba ilmet võtma, ainult ürituse laupäevase keskpaiga osas on üksjagu lahtisi otsi, mille kokkusõlmimise kallal tuleb veel natuke vaeva näha.
 

2 kommentaari artiklile “Lossipäevade pearõhk on hernhuutlikul vaimulikul muusikal”

  1. Preester Amalie ütleb:

    Eestlastele on olnud vennad alati olulised, vähemalt ajaloos.Ka taevaskäijad.Vilde oma Prohvet Maltsvetiga rikkus palju , sest Vildel polnud usust aimugi.
    Olgu õnnistatud kõik vennastekoguduste ettevõtmised!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)