Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Lõppes heategevuskorjandus

30.10.2002 | | Rubriik: Esileht, Uudised

EAÕK Tallinna Püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna kirikus peeti oikumeeniline palvus ja EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduses Püünsis tänuõhtu.
22. oktoobril toimunud tänuüritused olid pühendatud soomlaste algatatud ja aasta aega kestnud oikumeenilise heategevuskorjanduse lõpetamisele. Korjandusega koguti 350 000 krooni, mis on mõeldud jagamiseks ühe õigeusu ja ühe luteri kiriku koguduse vahel. Raha koguti Siimeoni kiriku restaureerimiseks ning Viimsi kogudusele kiriku ehitamiseks.
Korjanduse heaks korraldati nii Soomes kui ka Eestis kontserte, kunstioksjone ja teisi üritusi. Viimane heategevuskontsert toimus Soomes Jyväskyläs mõni päev enne korjanduse lõpetamist. Kontserdil esinesid Estonia teatri solist Mati Palm ning dirigent Anu Tali, Soomest solist Katariina Liimalainen, Jyväskylä kammerorkester ja spetsiaalselt selle kontserdi puhuks kokku kutsutud laulukoor.
Korjandusraha üleandmise palvusele Tallinna Püha Siimeoni kirikusse oli saabunud ligi poolesaja liikmeline delegatsioon Soomest, eesotsas Soome Evangeelse Luterliku Kiriku Kuopio piiskop Wille Riekineniga ja Soome õigeusukiriku endise metropoliidi Johannesega. EELK-d esindasid peapiiskop Jaan Kiivit ja piiskop Einar Soone, EAÕK-d metropoliit Stefanus. Palvusest võttis osa Soome suursaadik Eestis Jaakko Blomberg.
Siimeoni kirik on ehitatud 18. sajandi esimesel poolel, kiriku eesotsas on olnud president Pätsi vend, isa Nikolai Päts. Kirikuhoone suleti 1963. aastal ja sellest sai aastakümneteks spordisaal. 1987. aastal anti hoone nelipühilaste käsutusse. Siimeoni kogudus taastati 2000. aastal ja järgmisel aastal alustati ka üsna viletsas seisus olnud kirikuhoone remonditöödega.
Viimsis toimunud tänuõhtul andsid soomlased üle Püha Jaakobi kogudusele tulevase kirikuhoone kirikutekstiilid ja annetatud raha. Esinesid Viimsi koguduse kammerkoor, õigeusu noorteansambel ja Petri Laaksoneni ansambel Soomest. Koguduste tänukirjad andsid üle isa Meletios ja Viimsi koguduse vaimulik Erkki Juhandi.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)