Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Lootuse festival kutsub lapsi osalema kunstikonkursil “Usk. Lootus. Armastus”

11.03.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Selle aasta mais toimuva Lootuse festivaliga seoses kutsuvad Billy Grahami Evangeelne Assotsiatsioon (BGEA) koostöös 348 Eestimaa kogudusega kõiki lapsi osalema kunstikonkursil „Usk. Lootus. Armastus“.

„Täna, kui meie, täiskasvanud, räägime üha enam väärtushinnangutest ning otsime taas kord püsimajäämiseks tõelisi väärtusi, on õige aeg julgustada ka lapsi arutlema nendes kategooriates,“ rääkis Lootuse festivali lastetöö koordinaator ja Eesti Lastemisjoni projektijuht Ülle Kalvik. „Usk, lootus ja armastus on kolm kristlikku voorust, mida on peetud läbi kogu kirikuajaloo pea kõige tähtsaimaks. Nii nagu kogu Lootuse festivali ja selle raames toimuva lasteprogrammi eesmärk, on ka meie kunstikonkursi soov öelda eestimaalastele, et on olemas lootus ja on olemas armastus, mida me saame üksteisele pakkuda.“

Konkursitöid on oodatud esitama kõik kuni 15-aastased noored ja lapsed. Tööde näitust on võimalik vaadata 2. mail kell 15.00 Tallinna Metodisti kirikus toimuval suurel laste rõõmurallil „Saame kokku minu juures!“ ning pärast seda 1. novembrini Oleviste kirikus. Hiljem rändab näitus Eestimaa kirikutes.

Kõik osalevad lapsed saavad diplomid ning esiletõstetuid autasustatakse 30. mail algusega kell 12.00 toimuval laste Lootuse festivalil Saku Suurhallis, kus etendatakse lisaks lastenäidend „Puzzle“, programmis on klounid, mängud, muusika ja palju üllatusi. Osaleb 500-liikmeline lastekoor.

„Usk, lootus ja armastus on kristlikud voorused, olles samas meie igapäevaelu lahutamatud väärtused. Seega ei pea tööd tingimata kandma kristlikku sõnumit, vaid võivad olla inspireeritud laste igapäevaelust enesest,“ lisas Ülle Kalvik.

Tööde formaat on A3 (30 x 42 cm) või A2 (42 x 60cm), pöördele palume märkida: töö pealkiri, autori nimi, vanus ja kontaktandmed. Tööd palume saata 25. aprilliks aadressil: Oleviste Kirik, Lai 50, 10133 Tallinn.

BGEA (www.billygraham.org) korraldab koos enam kui 340 Eestimaa kogudusega 29.-31. mail Tallinnas Saku Suurhallis Lootuse festivali (www.lootusefestival.org) , mille eesmärk on jagada kristlikel väärtustel põhinevat sõnumit lootusest kõigile eestimaalastele, olenemata vanusest, rahvusest ja sotsiaalsetest, usulistest või poliitilistest veendumustest. Igale festivaliõhtule oodatakse kuni 10 000 inimest.

Festivali peaesinejaks on BGEA ja rahvusvahelise kristliku heategevusorganisatsiooni Samaritan’s Purse (www.samaritanspurse.org) president ja tegevjuht Franklin Graham. Samaritan’s Purse toob festivali raames Eestisse 24 000 kingipakki lastekodudes elavate ja piiratud võimalustega laste jaoks. 

Lisainfo:

Liis Korts

BGEA Eesti kommunikatsioonijuht

+372 525 3888

liis@bgea.ee

www.lootusefestival.org

Ülle Kalvik

BGEA Eesti lastetöö koordinaator

+372 566 535 21 

 ylle@kalvik.ee 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)