Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lootuse festival ja palve

07.01.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

29.–31. maini toimub Tallinnas Saku Suurhallis evangeelne suurüritus – Lootuse festival.
Festivali peakõnelejaks on evangelist Billy Grahami poeg Franklin Graham. Festivali läbiviijaks on rahvusvaheline misjoniorganisatsioon Billy Graham Evangelistic Association (BGEA) koostöös Eesti kristlike kirikutega.
EELK poolt kuuluvad ettevalmistuskomiteesse auesimehena peapiiskop Andres Põder ja aseesimehena Mika Tuovinen ning noortetoimkonna juhiks on Joel Reinaru.
Festivali ettevalmistuse keskuseks on BGEA Eesti kontor Tallinnas Tartu mnt 63 (nn Marati majas), mis on avatud tööpäeviti kell 9–17. Infot ürituse kohta saab telefonil 5662 6179 ja e-posti aadressil viivika@lootusefestival.org.
Festivali kordaminekule saad kaasa aidata ka Sina, hea Eesti Kiriku lugeja. Selleks on kokku lepitud igal õhtul kell 22 palveaeg. See on ühine aeg üle kogu Eesti. Et palvetajad teaksid täpsemini, mille pärast paluda, on palvetoimkond alustanud ringkirjade (Palve Sõnumid) koostamist ja levitamist. Ühe- või kahenädalase vahega ilmuvas ringkirjas on 5–6 tänu- ja palvesoovi, mis on hetkel olulised.
Nende levitamiseks on igas kirikus kontaktisik. EELKs on selleks Leevi Reinaru. Tema kaudu jõuavad ringkirjad koguduste ja pastorite listidesse. Seega peamine levitamise viis on e-posti kaudu. Kui kellelgi kusagil on soov seda välja trükkida ja paberil levitada, siis see on lubatud ja teretulnud. On oluline, et teave leviks võimalikult laialt. Nii et küsige oma koguduse pastorilt või kirjatoimetajalt.
Teine võimalus on palvetada festivali pärast koguduste palvegruppides. Selleks võib ja saab moodustada ka uusi palvegruppe. Ka neis on Palve Sõnumid oluliseks juhtnööriks. Kolmas võimalus on võtta festival koguduse jumalateenistuse eestpalvetesse. Kuivõrd detailselt siin palvetada, see on iga pastori või jumalateenistuse juhataja otsustada. Festivali pärast võib palvetada ka praostkondlikel ja üldkiriklikel kogunemistel.
Festivalini on jäänud alla viie kuu. Miks mitte alustada eestpalvetega juba nüüd!
Hea Eesti Kiriku lugeja! Olen veendunud, et meie koostöö ühise eesmärgi nimel tuleb õnnistuseks koguduseelule ja muudab positiivsemaks Eesti ühiskonda.
Aastaid tagasi Sirbis ilmunud pikemas intervjuus helilooja Arvo Pärdiga oli küsimus, kas maailmas on võimalik midagi muuta. Maestro vastus kõlas: «Sõnadega mitte, sest keegi ei kuula, aga küll palvega.»
Palve kaudu võib Jumal muuta Eestimaad!

Eenok Palm,
Lootuse festivali palvetoimkonna juht

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)