Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Loosungiraamat on hinnatud lugemisvara

08.12.2010 | | Rubriik: Teated

Taas on ilmunud vennastekoguduse loosungiraamat 2011. See sisaldab igaks päevaks kaht piiblisalmi – Vanast ja Uuest Testamendist – ning n-ö kolmandat teksti, mida käsitletakse kui kogudusepoolset vastust Jumala Sõnale. Piiblisalmide ja kolmandate tekstide alt leiab veel kirjakohtade viited süstemaatiliseks pühakirja lugemiseks (nende järgi läbitakse 4 aastaga kogu Uus Testament ja 8 aastaga Vana Testamendi tähtsamad raamatud). Saksakeelne loosungiraamat on katkematult ilmunud alates 1731. aastast.
Loosungiraamat on muutunud hinnatud lugemisvaraks mitte ainult vennastekoguduse ringis, vaid kristlaskonna seas laiemalt. Nii mõnegi jaoks võib see saada esimeseks kokkupuuteks pühakirja sõnaga. EELKs on loosungiraamatut kingitud koguduse töötegijatele ning nt kodukülastustel eakatele koguduseliikmetele.
Loosungiraamatus esitatud piiblisalme saab isiklikus usuelus tarvitada mitmel viisil. Üks võimalus on kanda päeva hakul loetud kirjakohti kogu päeva mõtetes ja südames, meenutada neid ja mõtiskleda nende üle. Taoline lühikese piiblisalmi vaimulik «mälumine» on tuntud vanakristlik praktika.
Kutsun meie kiriku vaimulikke, töötegijaid ja koguduseliikmeid üles tarvitama loosungiraamatut koguduse vaimulikus elus ning vajadusel andma selgitusi, kuidas seda viljakalt kasutada. Eesti Evangeelse Vennastekoguduse kaudu loosungiraamatuid ostes on ühe eksemplari hind 30 krooni.  
Raamatuid saab osta EEVK keskusest Tallinnas Endla tn 68 (ette helistades tel 660 8004). Loosungiraamatud on saadaval ka konsistooriumis, kust nt praostidel on võimalus neid viia oma praostkondadesse. Samuti tulevad loosungiraamatud müüki eelseisval EELK vaimulike konverentsil. Saame loosungiraamatuid saata posti teel ka otse kogudusse – sel juhul palun ühendust võtta tel 5193 1501 või keila@eelk.ee
Õnnistatud loosungiraamatu kasutamist soovides
Marek Roots

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)