Esileht » Uudis » Esileht »

Loomisel on jõustruktuuride kristlaste ühendus

14.12.2011 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Gustav Kutsar on üks kristlik-patriootliku ühenduse loomise mõtte algatajaid.Tiiu PikkurKaitsejõudude oikumeeniline advendijumalateenistus peeti Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus.

Kõnelesid reservkaplan kapten Ago Lilleorg, Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskop; kaasa teenisid kaitseväe peastaabi vanemkaplan kapten Gustav Kutsar, Kaitseliidu peakaplan major Aivar Sarapik, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku ülempreester ja logistikapataljoni kaplan Mihkel Madalvee, nelipühi kiriku pastor. Orelil mängis Maris Oidekivi-Kaufmann. Jumalateenistusest võttis osa kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras.
Pärast jumalateenistust arutati ühise laua taga mõtet ühendada eri jõustruktuuride kristlased: kaitseväe, Kaitseliidu, politsei ja piirivalve ohvitserid, allohvitserid, sõdurid ning ametnikud. Gustav Kutsar rõhutas, et igas väeosas võiks olla oma toetusgrupp, millest oleks suur tugi kaplanile. Organisatsiooni eesmärk on, et seda juhiks ilmikud, kes oma igapäevatöö kaudu edastavad kristlikku sõnumit, toetavad jõustruktuure vaimulikult. Kaplanil on toetav roll, omavahel tehakse koostööd.
Kaitseväe peakaplan kolonelleitnant Taavi Laanepere lausus, et taolised ühendused tegutsevad paljudes riikides, esindades vastavalt kohalikule religioonile eri konfessioone. Näiteks Leedus on see mõistagi katoliiklik, Eestis ühendaks eri konfessioone. Laanepere märkis, et need ideed tuleb meie kultuuriruumi sobitada. Koosolijad leidsid, et tulevase ühenduse üks suundi võiks olla heategevus.
Kaitseväe kaplaniteenistus alustab korrapäraste jumalateenistustega Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus iga kuu viimasel teisipäeval kl 18. Järgmine teenistus on teisipäeval, 27. detsembril.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)