Esileht » Uudis » Uudised »

Leheveergudelt laulupeokavva

15.06.2010 | | Rubriik: Uudised

Laulupeol leidis aset üks kohtumine, kui esmakordselt nägid teineteist näost näkku helilooja ja laulusõnade autor, Sirje Kaasik ja Daisy Lappard. Nende ühislooming on naiskooride esituses kõlanud laul «Üks vaikne palve». Daisy Lappard, ametilt fotograaf, on aastaid olnud Eesti Kiriku hea kaasautor, kelle fotod ja palved on ilmunud pühapäevaleheküljel. 20. oktoobril 2006 Eesti Kirikus trükivalgust näinud palvesõnad inspireerisid Haapsalu koorijuhti ja muusikut Sirje Kaasikut neile viisi looma. Laul sai nii kaunis, et see valiti laulupeorepertuaari.
Daisy Lappard, kes Tartus laulupeol kuulis seda laulu esmakordselt, ütles, et Sirje Kaasik on viisistanud vähemalt viis tema palvet lauluks. «Kui üks luuletus saab endale viisi, oleks see justkui tiivad saanud. Värsid hakkavad helisema ja jõuavad kaugemale. Palve puhul on kõik veelgi võimsam. Laulupeol lendab laul veelgi kõrgemalt. Tunnustus on see eelkõige heliloojale. Sõnade autor saab läbi tema sellest veidi osa, aga oma tunnustuse olen kätte saanud hetkel, kui värsid said viisi.»


Daisy Lappard (esiplaanil) laulis vaimulikul laulupeol kaasa Tallinna Kaarli koguduse kammerkooris Canorus, mida juhatab Piret Aidulo.
Tekst ja foto: Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)