Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Lehelugeja jagab puhtast andmise rõõmust

30.03.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Maila Jahn lastelaste ja poja seltsis. ErakoguAbja kandis elav Maila Jahn kuulub juba aastaid Eesti Kiriku toetajate perre.
Maila Jahn elab abikaasaga Abja lähedal metsade keskel, kuhu inimesi satub harva. Ometi ei tunne Maila end kunagi üksi, sest ta on leidnud Eesti Kiriku ja Tartu Pereraadio vahendusel tee Jumalani. Ja Jumal on tema palvetele vastanud ning saatnud Maila Jahni ellu häid inimesi.
Pensionipõlve pidav naine naerab, et tegeleb praegu elamisega ja laseb Jumalal end juhtida. Umbes kümmekond aastat tellib ta kirikulehte ja ootab igal nädalal uut lehenumbrit. Kõige olulisem on tema jaoks viimane lehekülg, sealt saab jutlust lugeda, sest kirikusse pääseb harva.
Maila Jahn on Tartu Pauluse koguduse liige, Abjas ju luteri kogudust pole. Ja ega ta Karksi kirikussegi pääse.
Jumala juhtimine on imeline, ütleb Maila, kes kirikulehes ilmunud raamatututvustuse peale otsis kontakti Pauluse raamatupoega ja tutvus Merike Uudamiga. Merikest peab Maila oma vanemaks usuõeks, vanemaks seetõttu, et too on Jumala teed mööda kauem käinud. Merike on teda aidanud ja usuteel juhatanud, koos abikaasaga sõidutanud Mailat Tartusse kirikusse.
Kirikuleht, aga ka Pereraadio, on Maila Jahni jaoks hea kaaslane, nende vahendusel kohtub ta Joel Luhametsa ja Jaan Tammsaluga. Enda jaoks tähtsamad artiklid lõikab Maila lehest välja ja säilitab. «Eesti Kirik on esimene pidepunkt Jumalaga, ja see pisike raha, mida puhtast rõõmust anda saan, pole kõneväärtki. Kahest pensionist elame korralikult ära,» kinnitab Maila.
Maila Jahn on pedagoogilise haridusega, poja ja tütre ema ning nelja lapselapse vanaema. Kakskümmend aastat tagasi tegi ta oma elus kannapöörde ja kolis Tallinnast maale elama.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)