Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Leerikool annab aluse

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Käes on september, jälle alustavad tööd leerikoolid. Sellest on hea meel, sest paljutki võib ise lugeda ja targemaks saada, aga hea õpetaja suudab ühe tunniga rohkem anda kui iseõppija mitme allikaga tutvudes. Kuidas nii? Sest õpetaja loob arusaamiseks süsteemi. Leerikool õpetab, kuidas kirikus käituda, ja see on oluline inimese jaoks, kes tuleb pühakotta, teab ja tunneb Vana ja Uut Testamenti, aga ei tea, kuidas lauluraamatut kasutada, ei oska meieisapalvet peast lugeda. Kohmetub, tunneb end ebamugavalt. Leerikool loob aluse elementaarsele harjumusele, kuidas liturgial olla.
Teoloogiline haridus määrab ka sellealase tegevuse. Omaette teema on, kuidas tänapäeva ülimalt sekulariseerunud linnainimesele läheneda, kuidas usuelu puudutavatele küsimustele vastata. Värskelt avatud portaal www.jumal.ee on kindlasti hästi mõeldud väga kaasaegselt asjale lähenemiseks, kuid selle formaat põhjustas ägedat poleemikat. Lähtudes sellest, et kiriklik hoiak peaks kandma konservatiivseid väärtusi, tuleb tunnetada, milliseid vahendeid misjonis kasutada.
Saatesari «Ajalik ja ajatu» näitas pühapäeval avasaadet pühast maast, juutidest ja Jeesusest. Ajakirjanik Meelis Holsting ja teoloog Arne Hiob kõnelesid Jeruusalemmas Õlimäel ja Hebronis kristluse ajaloolisest taustast. Vaatajaist võib tulla lisa leerikoolidele, siis läheb vaja õpetajaid ja ring saab jälle täis.
Juune Holvandus