Esileht » Online » Online artiklid »

Laurentiuse kiriku põrandauuringud avastusi ei pakkunud

08.04.2011 | | Rubriik: Online artiklid

4.–6. aprillini toimusid Kuressaare Laurentiuse kirikus põrandaaluse ala uuringud ja arheoloogilised proovikaevamised, mille käigus midagi sensatsioonilist ei avastatud.

Uuringuid teinud kunstiajaloolane Juhan Kilumets ütles, et tegu oli tavaliste tehniliste töödega, mille eesmärk oli uurida, kas on võimalik ehitada kirikule uus, planeeringujärgne põrand. "Seal on ruumi küll, et teha küttega konstruktsioon," märkis ta.

EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan märkis, et kogu kiriku põranda alune osa kaetud paksu ehitusprahi kihiga, mille eemaldamisel on võimalik leida vastuseid kiriku, aga ka Kuressaare linna varasema kujunemise seni lahtistele küsimustele.

Tema sõnul selgus, et enne 1828. aasta suvel toimunud suurtulekahju asetses toonane kiriku põrand oluliselt madalamal. Kaevamiste tulemusena leiti tõendeid ka sellest, et nende hoonete põranda tasapinnad on erinevad. Samuti leidis kinnitust oletus, et nüüdseks oluliselt tõstetud põranda tasapinna all võivad olla kahe esimesest kirikuehituse perioodist pärinevad hauakambrid.

Edasi loe Meie Maast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)