Esileht » Uudis » Uudised »

Laulupeo uks on veel avatud kõigile

14.10.2009 | | Rubriik: Uudised

EELK laulupäevale on registreerunud 3000 osavõtjat, kuid laulupäeva sihtasutuse tegevsekretäri Kaie Tanneri sõnul on soovijail veel võimalik ennast kirja panna. 
«Oleme arvestanud 3000ga, mis on sama palju kui eelmisel korral, kuid võtame soovijaid veel juurde,» julgustas Tanner.
Repertuaar on koos, laulikud ammu valmis, koorid õpivad laule ja juba esitavadki. Novembri lõpus on Tallinnas ja Tartus dirigentide seminarid, kus lauldakse repertuaar läbi.
Kavas on eesti muusika – nii uued kui vanad ja tuntud lood. Tasakaal nende vahel on hea ja see on ilus muusika.
«Laulupeo üks ideid oli tuua kokku mitte ainult kirikukoorid, vaid ka teised – uks on avatud kõigile,» lausub Tanner. «Kui kirikukooril on oma naabruskonnas kultuurimaja- või koolikoor, tasub neid kindlasti kutsuda. Kirikupäeva moto «Mu mano tulge, latse» tähendabki seda, et me ootame kõiki. Tahaks seda kokkukutsumise ideed rõhutada.»
Laulupeoga koos toimub kirikupäev, mille ettevalmistamine on täies hoos. Misjonikeskus, laste- ja noortetöö tegijad valmistavad programme ette, toimub palju kontserte, muidugi on avajumalateenistus.
Kirikupäev on suur töö ja suur koostöö. «Kui me lootsime, et paneme kogu kava lukku oktoobris, siis praeguseks on selge, et seda ei saa teha,» avab Kaie Tanner hetkeseisu. «Palju üritusi ju alles sünnib ja mitte ei tahaks, et mõni hea idee kavast välja jääks. Küll aga tahame vältida tormamist viimasel minutil.»
EELK kirikupäeva ja laulupidu peetakse 11.–13. juunini 2010 Tartus.

Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)