Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lauluga vabaduse eest ja usuleiguse vastu

22.06.2011 | | Rubriik: Kirikuelu, Muusika

 Augustikuu tähised ööd panevad ikka igavikulistele ja elus olulistele asjadele mõtlema. Ja iseolemise seisukohast ongi august meie jaoks mõõtmatu: sel aastal tähistame iseseisvuse 20. aastapäeva, samuti esimese missio toimumist Haapsalus.
Seepärast kutsutakse kõiki 19.–28. augustini Haapsallu osa saama tänu- ja kuulutusüritusest «Laul ja vabadus». Rohkem kui nädala jooksul toimuvad Läänemaa kirikutes piiblitunnid, lasteüritused, palveõhtud, jumalateenistused, kontserdid ja koraalimaraton.
Oma toetava käe on külge pannud Lääne praostkonna kogudused, misjonikeskus, Nelja Tuule ristirännak, maakonna õigeusu, baptisti, nelipühi ja vabakogudus, Eesti Kirikute Nõukogu ja teised ühendused.
Traditsiooniliselt peetakse suurkogunemise raames ka konverentsi, see toimub Jaani kirikus taasiseseisvumispäeval, 20. augustil kell 10–14 ja kannab pealkirja «Laul ja vabadus». Päev ja ühtlasi kogu missio tipneb kell 16 piiskopilinnuses algava oikumeenilise jumalateenistusega, kus teenivad peapiiskop Andres Põder, Misjonikoor, Matis Metsala bänd, 300-liikmeline ühendkoor ja solistid. Jutlustab praost Joel Luhamets.
Täpsemalt missio üritustest edaspidi või kodulehelt www.misjonikeskus.ee .
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)