Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lauluga mööda Katariina alleed Katariina kirikusse

02.07.2014 | | Rubriik: Uudised

Võru praostkonna vaimulik laulupäev toimus tänavu 28. juunil Võrus moto all «Aga minu õnn on, et ma olen Jumalale ligi» (Ps 73:28).

Võru praostkonna kolmeteistkümnes vaimulik laulupäev algas kogunemisega Kreutz­waldi parki eelmisel aastal paigutatud Vene keisrinna Katariina II kuju juurde, kust liiguti mööda Katariina alleed rongkäiguga Katariina kirikusse. Protsessiooni ees sammus üheksa-aastane Katariina Nagel, käes aastaid näinud piibliraamat. Samas sammusid ka Katariina vanemad: laulupeo juht, praostkonna muusikasekretär Kristiina Nagel ja praost Urmas Nagel.
Ümmarguselt sajal muusikul (kaks koori Räpinast, Vastseliina-Kolepi koor, Pindi, Põlva ja Kanepi koor ning pasunakoor Kungla Väino Reppi juhatusel ja Võru puhkpilliorkester Heino Vildo juhatamisel) oli tegemist enda äramahutamisega kiriku altari ette. «Algul oli plaanis korraldada pidu kultuurimaja Kannel aias, aga et tänavu ei saa ilmale väga kindel olla, oli mõistlik hoida kirikumüüride kaitsvasse varju,» tunnistas praost.
Hea akustika soosis kontserdi õnnestumist. Lauljaid toetas peale oreli saateansambel koosseisus Anneli Klaus (klahvpillid) ja Kalle Loona (viiul), helitehnika eest vastutas Artur Nagel ja vahetekste muusikapaladele esitas Räpina koorilaulja Karmen Nurme.
Aastatega armsaks saanud traditsiooni jätkuks oli laulupäeva kava suuresti üles ehitatud koraaliseadetele, aga publikule pakuti ka üllatusmomente. Näiteks esitas praost Urmas Nagel Bonzo (Andrus Albrechti) laulu «Jumal ja mees». Veel soleeris ooperilaulja Aita Kaaver Pindi kogudusest. Palju rõõmu tõi Põlva, Räpina ja Kanepi lastest koosnev praostkonna lastekoor Läte, kes oma lauluharjutusi kord kuus Kristiina Nageli juhendamisel teeb.
«Tegemist on sinodikoosoleku ja praostkonna pühapäevalaagri kõrval kolmanda suur­üritusega,» rõhutab praost Nagel päeva kaalukust kirikupiirkonnas hinnates. Tema selgitusel ei plaanita laulupäeva korraldada tuleval suvel, mil Võrumaa kirikumuusikud soovivad osa võtta Tartus toimuvast üldkiriklikust vaimulikust laulupäevast.
Liina Raudvassar 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)