Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Laul on aidanud vaimus kasvada

02.11.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Lõikustänupüha oli Laiusel eriliselt pidulik ja tähenduslik – jumalateenistusele järgnes tänukontsert, kus peaesinejateks olid Kristi ja Raino Kubjas, kes on kirikus muusikatööd teinud 10 aastat.Lõikustänupüha meeleolukal kontserdil Laiuse kirikus esinesid Kristi ja Raino Kubjas nii solistide kui ka duetina. Foto: Eeili RajapuuKirikusse kogunes umbes 70 inimest, teiste seas vallavalitsuse esindus, kohaliku külaliikumise inimesi ja külalisi Ruusmäelt ja Urvastest, Torist ja Kuusalust – ikka sealt, kus Kubjased endale laululustiga sõpru on võitnud, ja ka sugulasi ning häid tuttavaid.  
Jumalateenistusel teenisid Laiuse koguduse õpetaja Raino Kubjas ja Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann. «Lõikustänupühal tänatakse Jumalat nii materiaalsete andide eest, mis meie toidulauda rikastavad, kui ka nende andide eest, mis on aidanud inimesel vaimus kasvada,» selgitab koguduse muusikajuht Kristi Kubjas teenistuse järel peetud kontserdi põhjenduseks.
Ka möödus lõikustänupühal kaks aastat päevast, mil Kubjased Laiusele asusid. Kümme aastat tagasi mihklipäeval alustasid nad koos tööd Rõuge abikoguduses Ruusmäel, toona oli Rõuges õpetajaks Valdo Reimann. 1. veebruaril 1998. a ordineeriti Raino diakoniks ja 15. augustil 2006 õpetajaks. ta on olnud ka kaplanina kaitseväeteenistuses. Lõpetanud Tartu Muusikakooli puhkpilliorkestri dirigendina ja EMK teoloogilise seminari.
Kaitseväeteenistuse lõppedes järgnes teenistus Tori koguduses ja taas aktiivne muusikaelu: segakoori loomine, koos ja eraldi esinemised, laulupäevad, Kristi lõi kaasa ka Misjonikooris. Ja nüüd siis Laiuse, kust näiteks 6. oktoobril sõideti kooriga paariks tunniks laulma Saarte laulupäevale Valjalasse. Suvel laulis Laiuse koguduse segakoor Urvaste kirikus ja muidugi ka Ruusmäel.
Meeleolukal kontserdil Laiuse kirikus esinesid Kristi ja Raino nii solistide kui ka duetina, Raino esitatud C. M. von Weberi klarnetikontserdil lõi kaasa organist Võrumaalt, Elviira Varik-Zaborski, kontsertmeistriks oli Jõgeva baptistikoguduse pastor Margus Kask. Ja loomulikult laulis Laiuse koguduse segakoor. Kontserdiga tähistati ka EELK 90. sünnipäeva ja ülemaailmset palvepäeva rahu eest Jeruusalemmas. Viimast kutsuti Eesti Kiriku vahendusel tähistama nädal varem ehk 7. oktoobril.
Laiuse pastoraadis on aga avatud Võrtsjärve ääres elava Antu Oti kalanahast piltide näitus, mis jääb avatuks vähemalt 11. novembrini, mil Jõgeval avatakse aastatel 1920–40 tegutsenud 6klassilise kooli seinal mälestustahvel koolijuhataja ja koorijuhi, Kristi vanaisa Riho Stahlberg-Terasmaa mälestuseks. Siis saab Laiuse segakoori taas Kristi käe all laulmas kuulda.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)