Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Laste- ja noortetööl seisab ees keeruline aasta

02.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

LNÜ tegevusse on aastate jooksul oma head osa andnud soomlanna Titta Marita Hämäläinen, kes ka sel korral aitas sportmänge korraldada. Hämäläinen tõdes, et regulaarne noortetöö käib 13 EELK koguduses, vaja oleks jõuda enamate inimesteni. Helen KuldkeppMöödunud nädalal peeti Eestis hulk meie kiriku laste- ja noortetööga seotud kokkusaamisi – Pilistveres toimus rahvusvaheline rühmajuhtide laager ning Talu laagrikeskuses LNÜ noortelaager ja üldkoosolek.
Laste- ja noorsootöö ühenduse noortelaagri programm, mille pealkirjaks pandud «Ava mu silmad», pakkus osalejaile võimalust kaasalöömiseks ja kindlasti avardas ka silmaringi. Lisaks olulistele aruteludele kuulati külalisi nii lähemalt kui kaugemalt.
Külaliste hulgas olid Tallinna Püha Vaimu Soome sõpruskoguduse Ylöjärvi kaastöölised, kes sisustasid õhtuid muusikaga; Janar Vaik MTÜst Jumala­laegas tutvustas seda elu poolt ja võimalusi, mida saavad kasutada pimedad ja vaegnägijad.
Üldjoontes on aga laste- ja noorsootöö seis LNÜ tegevjuhi Eha Krafti sõnul suhteliselt keeruline. Mõnda aega tagasi pidi allkirjastatama konsistooriumi ja LNÜ vaheline leping, mis fikseeriks ka kiriku keskvalitsusepoolse rahastuse. See leping on määramata ajaks edasi lükatud, oodatakse, milliseid otsuseid langetab sügisene kirikukogu.
«Kui tavaliselt me teame oma järgmise aasta seisu augustis ja oskame ka olemasolevate vahendite toel planeerida tegevusi, siis praegu ei ole rohkem kindlat kui see, et jätkub luterliku maailmaliidu projekt, mille abil me noortele suunatud tegevusi saame jätkata. Oleme luubi alla võtnud juba olemasolevad liikmed ning loodame, et nende toel tuleb huvilisi ka juurde.»
Selleks, et nii nagu teistel noorsooühendustel oleks ka LNÜ-l riigi ees võrdsed võimalused, peaks seal liikmeid olema vähemalt 500. Praegu on noori ühenduses 200 ringis.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)